WhatsApp Sizden Hangi Bilgileri Toplayabilecek

WhatsApp Sizden Hangi Bilgileri Toplayabilecek

WhatsApp’ın bilgi toplamasına yani sözleşme onay metnini onaylayıp izin verenlerden aşağıdaki bilgileri toplayacak.

 1. Hesap bilgileriniz (ad, soyad, telefon, kimlik, hangi operatörden hizmet aldığınız gibi kısaca özetleyebiliriz.)
 2. Tüm mesajlarınıza ulaşabilecek (bu sadece kendi uygulamasından değil, size gelen diğer mesajlarıda içeriyor)
 3. Bağlantılar (nereden bağlanıyorsunuz, hangi bölgelerde başka bağlantı seçeneklerine giriyorsunuz, iş, ev, arkadaş gibi detay bağlantılarınız nelerdir ve daha fazlasını içermektedir.)
 4. Durum bilginiz (kişisel yatırımlarınız, banka bilgileriniz, neredesiniz, hangi şehirde yaşıyorsunuz, nereye yolculuk ediyorsunuz, anlık olarak sizi takip edebilecekler ve başka daha neye ihtiyaç duyuyorlarsa)
 5. Banka işlemleriniz ve ödeme bilgilerinize ulaşabilecekler (krediniz veya kart borcunuz, banka işlemlerini kullanma sıklığınız, para çekme, eft, havale, kira, ödenek, ücret karşılığı yaptığınızda hesabınıza geçen para, yatırma, bankada bulunan paranızı nasıl yönetiyorsunuz, neye yatırım yapıyorsunuz)
 6. Müşteri desteği ve diğer işlemler (kimlerle çalışıyorsunuz, müşterileriniz kimler, hangi bankalardan hizmet alıyorsunuz, telefon dinleme, ses kayıt, mesaj kayıt gibi alt işlemlerde yapabilecekler.)
 7. Kullanım ve kayıt bilgilerinize ulaşabilecekler (ne kadar sıklıkla telefon kullanıyorsunuz, hangi sitelerde, sosyal medyalarda hesaplarınız var vs. vs.)
 8. Cihaz ve bağlantı bilgileri (Cihazınızın kodları, belkide şifreleri, diğer sosyal medya hesabı şifreleriniz, bağlantılarınız vs. vs.)
 9. Konum bilgileriniz (Şu anda nerede yaşıyorsunuz, anlık gezindiğiniz veya yolculuk ettiğiniz, taile nereye gidiyorsunuz gibi detay bilgilere ulaşabilecekler.)
 10. Çerezler (bu konu tamamen uygulamanın nelere ulaşmak isteyeceği ile alakalı olarak değişiyor, çünkü sınırları olmayan bir çerez olgaritmasını kabul etmiş oldunuz)
 11. Başkalarının sizin hakkınızda sağladığı bilgiler (diğer uygulamaların sizin hangi bilgilerinize ulaşıp, ulaşmadığını kontrol edebilecekler)
 12. Kullanıcı şikayetleri (bunlar ister sözlü, ister yazılı olsun tüm şikeyetlerinizi veri olarak toplayabilecekler)
 13. WhatsApp’taki işletmeler (işletme bilgileriniz, firma bilgileriniz, ödemeleriniz, faturalarınız vs. vs.)
 14. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar (üçüncü taraftan sağlanır)
 15. Üçüncü taraf hizmetleri (üçüncü taraftan sağlanır)

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap