WhatsApp için YouTube video oynatma desteği geldi!

0
821

Hem Android hem de IOS için beraber sunuldu. Artık link yerine videoları whatsapp içinde görüntüleyebileceğiz. WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir beklediği bu özellik 17 Ocak itibariyle aktif olan bu güncelleme ile birlikte artık paylaşılan videoları, YouTube’a girmeden uygulama üzerinden izleyebileceğiz. WhatsApp YouTube desteği uygulamanın yeni sürümüyle kullanıcılara sunulacağından bir güncelleme varsa şimdiden yapmanız gerekiyor.

WhatsApp sürümünü , bu özelliğin etkinleştirilmesini uzaktan alabilmek için hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler getiren AppStore’daki 2.18.11 güncelleştirmesine güncellemeniz gerekiyor. Etkinleştirmeyi 2.18.10 güncelleştirmesinden de alabilirsiniz, ancak 2.18.11 sürümü kesinlikle daha iyi. Artık iOS ve Android kullanıcıları da WhatsApp’ta paylaşılan herhangi bir YouTube videosunu, WhatsApp sohbet penceresinde izleyebilecekler.

Video Play düğmesini tıklamanız yeterli olacak. Kullanıcılar bu butona bastıklarında video bir pencerede oynatılıyor. Video görüntülenecek ve PiP’yi maksimize ederek videoyu tam ekran modunda izleyebileceksiniz.

Videoyu izlemek için sohbet penceresinde kalmanız da gerekmiyecek. Videoyu izlerken farklı bir sohbete de geçebileceksiniz. Fakat video linklerini yalın halleriyle paylaşmanız şart. Eğer link önüne veya arkasına ekleme yaparsanız önizleme penceresi de görünmüyor.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here