Virüse Karşı Kask, Ekipman Temizliği Nasıl Yapılır?

by motosiklet
2 hafta ago
64 Views

Konu ciddi ve önemli; Virüse Karşı Kask, Ekipman Temizliği Nasıl Yapılır? Corona-Covid-19’a karşı dezenfektanlar çok işe yaramıyor. Özellikle kask iç temizliği spreyleri antibakteriyel ama virüse karşı korumuyor, yani böyle bir özelliği yok. Peki ne yapmalıyız?

Virüse Karşı Kask, Ekipman Temizliği Nasıl Yapılır?

1. Kaskımızın iç pedlerini temiz tutalım. Pedleri çıkartalım, şampuanla ılık suda yavaşça ovalayalım. Aşırı sıkmadan detaylı şekilde kurutup, temizleyelim. Normal şekilde kurumaya bırakalım. Evet şimdi çok daha güvenli bir şekilde giyebilirsiniz.

2. Kasklarımızı giyerken mutlaka maske kullanalım, böylece kafa kirimiz, tozlar ve dışarıdan gelen virüsler pedlere ulaşamayacaktır. Fakat bu korumaya tamamen güvenmeyin. Maske ve ped temizliğini sık sık uygulamak çok iyi olacaktır.

3. Eldivenle kask iç pedlerine dokunursanız, kolonya kullanmak pedlere ne kadar zarar versede kullanın, çünkü pedlere gelen zarar virüs kadar bize zarar vermeyecektir.

4. Sosyal mesafe dedikleri ise çok önemli, motosikletli etkinliklere bir süre ara verdik ama bu uyarılara pek aldırmayanlar var. Sosyal mesafenizi koruyarak bu buluşmalarda kendinizi virüsten koruyabilirsiniz. O mesafe ise 2 metre kadar olduğu söyleniyor. Covid-19’a karşı el sıkışma, tokalaşma, kafa değdirme ve öpüşme gibi samimiyet gerektiren durumları bir süre yapmayın.

5. Motosikletinizin gidonu (direksiyonu) elcikleri mutlaka alkol ile temizlenmeli. Bu demek oluyor ki eldivenlerimizide dezenfekte etmek için mutlaka yıkayalım. Eldivenler en çok virüs taşıyacağımız yerlerdir. Yıkamak yetmeyecektir, eldiven giyip çıkartırkende kolonya ile dezenfekte ederek giyip çıkartalım.

6. Motosikletten indiğinizde ve bindiğinizde ayak koyma yerleri tüm mikropları toplamaktadır. Motosiklet botlarınızla eve girerken ayakkabılarınızı dışarıda çıkartarak evin içine virüs girmesini engelleyebilirsiniz. Veya alkol, kolonya, çamaşır suyu gibi bir temizleyici ile temizleyin ve içeri alın ama botlarınızı balkona koymakta yarar var.

Hepinize iyi sürüşler

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir