Vespa Elettrica RED

Vespa Elettrica RED

Piaggio’nun ölümsüz scooter’ının çarpıcı bir versiyonu olan ( Vespa Elettrica ) RED, koltuk döşemesine kadar tamamen kırmızı renkte tasarlandı. Bu özel model, U2’nin solisti Bono tarafından kurulan RED Derneği ve hastalıklardan mustarip insanlara yardım sunan bir kuruluş olan Bobby Shriver için geliştirildiği ve işbirliğiyle sunulduğu için kalbi olan herkese hitap etmeli. Başlangıçta RED, dünyanın her yerinde AIDS’ten etkilenenlere yardım etmek için yaratılmıştı; şimdi RED ayrıca yeni veba olan COVID-19 ile de savaşıyor.

RED, 700 milyon dolardan fazla fon toplayarak Küresel Fon’a istikrarlı bir şekilde katkıda bulundu ve bu da dünyanın en savunmasız topluluklarında 220 milyondan fazla insana yardım etmesine olanak verdi. Piaggio, Vespa RED’i yaratarak , satılan her Vespa RED modeli için 100$ bağışlanacağından, mücadelede aktif ve takdire şayan bir pozisyonda kaldı.

RED, trafikte klasik Vespa çevikliği ile sessizce ve duman çıkarmadan hareket eden pratik bir şehir içi yolcu olan Vespa Elettrica’nın özel bir versiyonudur. Vespa Elettrica, Avrupa’da mopedlerden izin verilen maksimum gücü sağlayan 4kW’lık bir motorla çalışır. Bu nedenle, Vespa Elettrica, Avrupa’da ultra düşük sigorta oranlarına tabidir ve yıllık yol vergisi yoktur.

Vespa Elettrica RED 2

Elektrik güç ünitesi, hava soğutmalı 4,2 kW/h lityum iyon pil dahil olmak üzere, LG Chem ile işbirliği içinde Piaggio tarafından geliştirilmiştir ve bu da tek tek hücrelere çok sağlam ve güvenilir 48 voltluk bir pile hayat verir. Vespa Elettrica, şehir gezintisi için 32 mil / saat maksimum hıza ulaşır.

Ve bu (Vespa Elettrica) KIRMIZI, alüminyum döküm jantlardan gövdeye ve koltuk döşemesine kadar kesinlikle ve inkar edilemez bir şekilde kırmızıdır, cüretkar ve nefes kesici bir tasarım seçimidir.

Özel üretim elektrikli model, bacak koruması, direksiyon kapağı ve ön çamurluk arması çevresindeki krom kaplamalar gerçekten kırmızıyı ön çıkarmış. Her bir jantın etrafındaki elmas kenar deseni özenle işlenmiş.

Temel model, arka tekerleğe 147 lb-ft tork sağlayan 3.5/4 kW (4,7-5,4 beygir gücü) motora sahiptir. Bu şaşırtıcı sayıya rağmen, standart donanım sadece 30 mil / saat hıza ulaşırken, üst düzey varyant 45 mil / saat hıza ulaşıyor. 48 V, 86 Ah akü toplam 62 mil – 99,7 km menzile sahiptir ve kullanıcılar 4,2 kWh hücreyi dört saatte şarj edebilirler. Ağırlık ise 130 kg kadar.

Vespa, 2022 (Vespa Elettrica) RED’in fiyatını listelemese de, her satıştan 100 doların AIDS ile Mücadele Küresel Fonu’na bağışlanacağını belirtmişti 30 mph modeli için 7.499 $ ve 45 mph sürümü için 7.599 $ ‘dan başlayan fiyata sahip. Vespa bizim ülkemizde hep pahalı olmuştur ve bu pahalı kaliteli çizgisini hep koruyor.

 

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok