satılık motosikletler

Vaziyet Alın Motosiklet Fiyatları ve Ekipmanları Artabilir

Vaziyet Alın Motosiklet Fiyatları ve Ekipmanları Artabilir diyoruz çünkü dijitalleşme sürecinde en çok elektronikleşen ürünlerin fiyatları etkilenecek. Neden mi? Teknoloji aslında mükemmel bir kavram tabiki artabilir ama metal gibi toprak elementlerine ihtiyaç arttıkça yani Dünyamızda azaldıkça yarın bu elementleri bulamayacağız veya kriz haline getirmeden farklı hammaddeler bulmak zorunda kalacağız.

motobike-accessories
motobike-accessories

 

Bu yüzden önemli bir kriz kapımızda. Bizleri kötü etkileyecek bu kriz her alanda, fiyatlarla kendini gösterecek. Orta ve uzun vadede etkisi çok büyük olacak gibi görünüyor. Madenlerde temel prensip şudur; Bazı nadir bulunan elementleri ayrıştırmak için kimyasallar gerekiyor ve çıkartmak zorlaştıkça, talep arttıkça bu madenlerin fiyatları artmış olacak. Amerika’nın liderliği bu konuda çökecek ardındanda Çin bu konuda liderliğe yerleşecek.

Rezervi yüksek olan ülkelere Çin’den ticaret hamlelerini görmeye başladık. Özellikle Afganistan’da bulunan madenler çoktan beri Çin’in odak noktası durumunda. Bu ticaret Asya kısmında oldukça artarak devam edecek ve bazı ürünler buna bağlı olarak %150 kadar artacak. Yani aldığımız teknolojik ve madene dayalı ürünler için inanılmaz zamlarla karşılaşacağız.

Bilgisayardan otomobile, motosikletten telefonlara tüm hammadde içeren ürünler zamlandıkça bunun etkisini motosiklet ekipmanlarında da göreceğiz. Önceki jenerasyonlarda görmediğimiz talep artışı ile karşılaştıkça son kullanıcı olan bizleride olumsuz olarak etkileyecek.

Kesin olacak şu ki; elektiriğe ihtiyacımız oldukça bağımlılığımızıda üreticiler belirleyecek ve ürünlerin fiyatları giderek zamlanacak. Ne yapabiliriz; Bizler ise katma değer yaratacak hammaddeyi işlemeden satmak yerine teknolojide kullanarak satma yoluna giderek artı değerler ve gelir modeli oluşturabiliriz.

Umarız aşırı fiyat artışları ile karşılaşmadan motosiklet almak dahada zorlaşmaz ve motosiklet ekipmanlarını ise eskisine daha yakın fiyatlara bulabiliriz.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir