Uzun yol tecrübesizliğinde yaşanacak 5 komik olay

2
1594
imkansızı iste
imkansızı iste

Motosiklet tutkunlarının özellikle uzun yol macerasında yaşadığı çiğ köfte tadında ve acı tecrübelerin yaşamda birçok olayla karşılaşabiliriz.

Uzun yol tecrübesizliğinde yaşanacak 5 komik olay

1. Bunların içerisinde yaşanabilecek 5 komik olaydan birincisi ve en çok yaşanan olarak düşündüğümüz, özellikle daha önce ilk kez geçtiğimiz bir yerde yolu kaybetmek. Ankara’dan yola çıkan ve Konya’ya gitmek isteyen birine farkında olmadan Eskişehir tabelasını görmesi, karşılaşabileceği en trajikomik durumlardan birisi olsa gerek.

nerdeyim ben
nerdeyim ben

2. İkinci olarak yaptığınız uzun bir yolculuk esnasında 5 dakika kazanırım diye tabir ettiğimiz yolu kullanırken özellikle dolanıp 20 dakika sonra aynı yola tekrar gelmek ve uzun bir süre sonra tekrarlandığında can sıkıcı olsa da bunu dinleyenler için çok ilginç trajikomik bir durum olarak nitelendirilebilir.

dön dolaş yine bana gel
dön dolaş yine bana gel

3. Bursa’dan İzmir’e giden bir motosiklet sürücüsünün İzmir yakınlarında Bursa’dan çıkmadan önce benzinlikte cüzdanını unutması en ağlamalık durumlardan biri olsa gerek.

cüzdan evde sen yolda
cüzdan evde sen yolda

4. Ferahlama için pantolonu çıkartıp, şortla kaldığınızda, yolda giderken sizi bacağınızdan arı sokmasıdır en trajikomik olay veya hava almak için kaskı araladığınızda ne olduğunu bilmediğiniz bir böceğin kaskınızdan içeri girmesidir.

kaska giren böcek
kaska giren böcek

5. Son olarak benzin göstergesinin siz farkında olmadan arızalanıp nasıl olsa yakıtım var deyip farkında olmadan yolculuk ettiğimiz esnada benzinliğe belki de en iyi haliyle 20 kilometre mesafede yakıt bitmesi, üstüne üstlük benzin almak için o bebeğiniz güzel motosikleti de yalnız bırakmamak için benzinliğe kadar itmenizdir.

benzinliğe itmek
benzinliğe itmek

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık böyle bir şeyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Bu yazıdan yola çıkarak birçok bilgi edinmiş oldum. Uzun yol tecrübesi olmayan arkadaşların daha dikkatli ve temkinli olması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here