Uygun fiyatlı MTS fiber kask | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
1 sene ago
360 Views

Uygun fiyatlı MTS fiber kask, kasklar arasında ucuzluğu ile dikkati çekiyor. Full face (tam yüz), 600 tl civarında satılan ve fiber özellikleri satılan bir kask bulmak cidden zor. Ortalama fiber kasklar 1200 tl veya 1500 tl arasında satılıyor. Üst, ön hava giriş kanalları ile diğer muadili kasklar arasında en ucuz fiyatla bir çok mağazada satışa sunulmuş durumda.

İncelemesini yaparken 1500 gr’lık ağırlığı ile ağır bir kask olduğu gözüme çarptı. Alacaklar boyun sorunu olanlar bunu tercih etmeyebilir. Hava kanalları iyi işliyor, kısa bir sürüş yaptıktan sonra boyun pedlerinin iyi oturduğunu söyleyebilirim. Ses geçirmezliği orta düzey, uzun süre kullanıldıktan sonra ne olur bilemem. Artçı kaskı olarak değerlendirilebilir. Boyun kumaşları yumuşak, kafaya iyi oturuyor, sallantısı az denilebilir.

Pinlock bağlantıları var, herhangi bir buğulanma probleminde hava kanalları kışın kapalı olduğunda buğu yapacaktır diye bir öngörüm var. Ama bir pinlock ile bunu halledersiniz. Arka hava çıkış kanalları içeride oluşan havayı iyi atıyor, kanallar içinde hava güzel dolaşıyor ve çıkıyor. Bu fiyat aralığında böyle bir kask pek bulunmaz. Bence bir çok kask firması bu fiyat seviyelerinde bir kask çıkaracaktır.

İnterkon bağlanabiliyor, dot ve ece onaylı, güneş vizörlü ve mekanizması iyi çalışıyor. Pinlock yerleri var ve rüzgarı doğru yönlendiren, sarsıntıyı engelleyen alt çıkıntılara sahip. Biliyorsunuz bu çıkıntılar bazılarında lastik, bazılarında polikarbon oluyor. Lastik olması benim tercihim çünkü çarpmalarda hemen ayrılmayacağını düşününce sert bir malzemenin boynunuza zarar vermesini istemezsiniz.

Kask hakkında diğer sitelerde tam bilgi bulunmuyor, ben kendi incelemelerime ve kendi mts kasklar sayfasında yazanlara göre detaylarını sizlerle paylaştım.

iyi sürüşler

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları