Giriş Yap
Tüm Zamanların En iyi 8 Doktoru

doktor ve hasta

Tüm Zamanların En iyi 8 Doktoru nedir?

1. Tabiki en iyi doktor güneş ışığı – enerjinizi yükseltir, kemik gelişimini destekler, organ dolaşımını hızlandırır, meme ve prostat kanserini engeller, tansiyonu dengeler, vücut dengenizi korur.

2. Düzenli egzersiz yapmak – parlak bir cilt, kan akışını artışı, ağrılarda azalma, iyi bir duruş, mutluluk, kilo kontrolü, enerji, daha az stresli olmanızı sağlar.

3. Bol su içmek – bütün organların ve dokuların çalışması için gerekli olan kan dolaşımı için gereklidir. Kalp-damar sistemi, solunum, sindirim, üreme, sinir, böbrek, beyin ve karaciğerin düzgün çalışması, yeterli su tüketilmesine bağlıdır.

4. İyi beslenmek – düzgün bir cilt, iyi uyku, kolay yorulmamak, kalp dayanıklılığı, hücre yenilenmesi, göz sağlığı, diş sağlığı hep düzenli ve iyi beslenmeye bağlıdır.

5. Açık havada yürüyüş yapmak – yukarıda yazdığımız gibi güneş gören iyi bir cilt, dengeli bir uyku, daha az stres, akciğerlerin işlevinin düzelmesi, enerjik olmamızı sağlar.

6. Yeterince uyumak – düzenli bir uyku beyin fonksiyonlarını artırıyor, kaslarınızı güne hazırlıyor, vücudun kendini daha dinç hissetmesi ve tüm fonksiyonlarını rahatça gerçekleştirebilmesini sağlar.

7. İşte en önemlilerden biri arkadaşlarla sohbet – Arkadaşlarla sohbet etmenin tüm dertlere çare olduğunu zaten biliyorsunuz, ayrıca zihni rahatlatan bu eylem tüm vücudunuza olumlu sinyallerin gitmesini stresten kurtulmanızı sağlamaktadır.

8. İyi bit tatil ve seyahat – seyahat ve farklı yerler görmenin, tatil yapmanın, hiçbirşey düşünmemenin hazzı ise değişilmez. Tüm yukarıdaki eylemlerin içinde yapmamız gerekenlerden biri de kendimize uzun zihin boşaltacak süreler tanımak. Bu isterseniz motosikletli bir tatil olur ve tüm arkadaşlarınızla çıkarsınız, isterseniz uçakla seyahat olur, isterseniz kamp tatili olur ya da ucuz yollu çadır konaklamalı bol gezmeli bir tatil olur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok