Trafik sigortası her ay otomatik zamlanacak

Trafik sigortası her ay otomatik zamlanacak
facebook motosiklet grubu

Yeni düzenlemeye göre Trafik sigortası her ay otomatik zamlanacak. 

Zorunlu trafik sigortasında aylık primlerine yılbaşından sonra tekrar zam yapıldı. Artık prim artış oranı mayıs ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 2.25’e çıkartıldı.

Trafik sigortalarına her ay otomatik olarak yüzde 2.25 zam yapılacak.

Habere göre; Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SED­DK), yayımladığı genelgeyle sigorta şirket­lerine prim­leri her ay yüzde 2.25 artırma yetkisi verdi.

MAYISTAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 10/04/2017 tarihli ve 2017/1 sayılı Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Primlerine İlişkin Genelgede Değişiklik Yapılmasına Dair Genelge (2022/10) yayımlandığı bildirildi. Genelgeye göre, 6/1/2022 tarihli genelge yürürlükten kardırılarak, “İlgili branşta ruhsat sahibi sigorta şirketleri tarafından her bir araç türü bazında 4. basamak için belirlenecek azami prim tutarları 2022 yılı Mayıs ayından itibaren yüzde 2.25 olarak artırılacaktır” denilmiştir.

YIL BAŞINDA YÜZDE 1 OLARAK BELİRLENMİŞTİ

31 Aralık 2021’e kadar tavan fiyatlardaki bir önceki aya göre artış yüzde 1’di. Şubat 2022 itibarıyla artış katsayısı yüzde 1.50 olarak uygulanmaya başlamıştı. 1 Şubat 2022’den itibaren Zorunlu Trafik Sigortası tarifelerinde, enflasyon ve kurlardaki hızlı artış nedeniyle tek seferlik yüzde 20 artış yapılmıştı. Son düzenlemeyle aylık artış yüzde 2.25 oldu.

Yorum Ekle

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol