TiKToK YASAKLANIYOR! Hindistan’dan Sonra Birçok Ülke Yasaklamayı Düşünüyor | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
1 sene ago
306 Views

TiKToK YASAKLANIYOR! Hindistan’dan Sonra Birçok Ülke Yasaklamayı Düşünüyor. 2016 yılında yayına başlayan uygulama o senelerde yavaş yavaş popüler olmaya başlamıştı. Musical.ly’yi herkes Tiktok oldu sanıyordu, fakat Musical.ly tiktok tarafından satın alınmıştı.

Çinli şirketin bu kadar kişiye ulaşması Amerikalı ve Avrupalı şirketleri rahatsız etmişti. Şimdilerde ise Hindistan’da Çinli uygulamaları yasaklıyor. Nedeni ise Çinle Hindistan’ın arasında soğuk savaş olması. Çinli şirketin Tiktok uygulaması diğer ülkelerin ulusal güvenliğe tehdit olarak görüldüğünü belirterek bir çok uygulamayı yasaklamaya başladı.

Ellerinde çok fazla veri tutan Çinli şirket, tüm ülkelerden bilgi çaldığı, kişisel güvenliği umursamadığı düşünülüyor deniyor. Tiktok içinde cinsel içerikler, hayvanlara yönelik şiddet, politik haber paylaşanlar ve çok daha fazla çocukları etkileyen içerikler barındırıyor. Batılı ülkeler bu yüzden teker teker tiktok’u banlamaya başladılar.

Belkide tiktok yakında google play’den çıkartılabilir. Çünkü google ABD’de yerleşimi bir şirket ve şirket savaşları artık ülkeleri de etkilyor.

Yorum Ekle

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları