Tesla, yeni Model S ve Model X için Aktif Yol Gürültü Azaltma Özelliğini Duyurdu

Tesla, yeni Model S ve Model X için Aktif Yol Gürültüsü Azaltma özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Bu işlev, araç engebeli yüzeylerde sürerken kabinin daha sessiz olmasını sağlıyor. Bu özellik, 2021.44.5 yazılım güncellemesinin bir parçası olarak tanıtıldı.

Özelliğin Sürüm Notları aşağıdadır : “Aracınız artık bozuk yüzeylerde sürerken düşük frekanslı yol gürültüsünü etkin bir şekilde azaltma yeteneğine sahip. Bunu yapmak için sistem, kabindeki gürültüyü ölçmek için koltuk mikrofonlarını kullanır, ardından yolcuların etrafında sessiz bölgeler oluşturmak için hoparlörler aracılığıyla anti-gürültü üretir. Uygulamaya erişmek için Ses Ayarları > Seçenekler > Aktif Yol Gürültüsü Azaltma’ya dokunun, aktive edin.

İşin aslında otomobillerde bu özellik ilk defa kullanılmıyor. Audi, Lexus LS, Cadillac XTS, Infiniti Q60, Lincoln Continental ve Honda Accord gibi modellerde de bu özellik bulunuyor. YouTube’da Tesla kullanıcıları tarafından yapılan testlere göre bu sistemin pek de işe yaramadığı, sadece çok az bir fark yarattığı iddia ediliyor.

Testlerdeki sonuca bakarsak araçların iyi bir sonuç alabilmesi için çok daha fazla mikrofona ihtiyaçları var.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok