Giriş Yap
Suzuki’nin En Çok Hava Attığı Makinaydı

Suzuki Motosiklet Fiyatları 2023

Suzuki RF 900 R, Suzuki kullananlar 1994’te bu modelle karşılaşmışlardı. Suzuki’nin en çok hava attığı makinalardan biriydi.

Suzuki’nin En Çok Hava Attığı Makinaydı

Suzuki’nin RF900R’si 1994’te piyasaya sürüldüğünde piyasaya sürülmesi garip bir makine gibi görünüyordu. Litre sınıfı spor motosiklet pazarına Honda’nın CBR900RR FireBlade’i hakimdi ve Suzuki’nin kendi GSX-R1100’ü, su soğutmalı motorundan gelen muazzam güce sahip, oldukça gelişmiş bir spor makinesiydi.

İlk tanıtıldığında birçok kişi Suzuki’nin Fireblade’in cevabını bulduğunu düşündü, ancak gerçekte Suzuki, özellikle maliyetlendirme konusunda daha temkinli bir yaklaşım benimsedi. Üçü, RF’nin tasarımında son teknoloji bir teknoloji değildi; geniş bir operasyon tiyatrosunda çok iyi performans gösteren basit bir makineydi ve hala öyle. 1994’te RF, Metzeler lastiklerini ve bazı ciddi sürüş yeteneklerini kullanarak birkaç uzun mesafe rekor denemesinde başarılı oldu ve Suzuki’nin ortalama ve etkileyici bir saatte bir saatte 162 mil ve 24 saatte 152 mil.

Suzuki RF900R
Büyük kiriş çerçevesi alaşım değil, gövdeye uyacak şekilde boyanmış içi boş çelik mesele üretmek için çok daha ucuz, süspansiyon ve diğer bisiklet parçaları da benzer şekilde tehlikeye atılmış. Çatallar serttir ve aşırı sönümlenmiş gibi hissettirir, ancak RF’yi yükleyin ve hareket edin ve her şey mantıklı. RF’nin ömrünün iki yılında değiştirilen çatallar, geri tepme bölümünde bir miktar ayarlanabilirlik sağlar, ancak bu, gerçek dünyadaki farklılıkların anlaşılması zor olduğundan ve birçok insan basitçe yükseltmeyi tercih ettiğinden, bu yeni versiyonun fiyatlarını çok fazla artırmaz. Dahili kartuşları satış sonrası ürünlerle derecelendirin. Dört potlu Nissin ön frenler, bir çift yemek tabağı boyutunda rotor alır ve yeterlidir ancak dönemin diğer spor makineleri kadar etkileyici değildir.

Ferrari benzeri yan panjurları ile RF bir çizgi keser, ancak bir kez hareket halindeyken eski okul Gixxer motoru hacmini gösterir. Motor çelik çerçeve içinde 19 derece ileri atılsa bile, ağırlık merkezi, gerçekten 90’ların başında düşünülen, güncel olarak getirilen kütleyi gizleyemiyor. Radyatör, motorun ön tekerleğe daha yakın oturmasını sağlayan geniş bir kavisli yapıdır ve bu, yol tutuşuna bir şekilde yardımcı olur.

Sürüş pozisyonu, bir koltuk sürüşü olmasa da, GSXR-7’den kayda değer ölçüde daha rahattır.

21 litrelik depodan (16 ana, 5 yedek) gelen yakıt aralığı, kısıtlama egzersizi yaparken yaklaşık 300 kilometreye kadar uzatılabilir veya kendinizi kaptırmanıza izin verirseniz yaklaşık 220 kilometrede boşaltılabilir.

Suzuki RF900R Teknik Özellikleri

Motor – sıvı soğutmalı, Dört silindirli, sıralı, dört zamanlı, DOHC
Kapasite – 937cc
Çap ve Strok – 73mm x 56mm
Sıkıştırma Oranı – 11,3:1 Karbürasyon – 4 x Mikuni BDST36 36mm
Maks
Güç – 125bhp @ 10.000pm
Tork – 71ft-lbs @ 9000rpm
Ateşleme – CDI
Şanzıman – 5 vitesli, ıslak debriyaj, zincir nihai tahrik
Şasi – Çelik çevre
Süspansiyon – 43 mm teleskopik çatallar, tek şoklu arka
Tekerlekler – 120/70 x 17, 170/60 x 17
Frenler – 2 x 310 mm disk , 4 pistonlu Nissin kaliperler, 240 mm disk 2 pistonlu kaliper
Dingil mesafesi– 1440mm
Ağırlık – 203kgs
Yakıt kapasitesi – 21 litre
En yüksek hız – 162mph

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok