Suzuki V-Strom SX

Suzuki V-Strom SX

Suzuki V-Strom SX , Suzuki V-Strom adını ve tasarım ilhamını daha büyük Suzuki V-Strom modellerinden alır.

Suzuki Gixxer 250 platformunu temel alan 250 cc’lik bir spor touring motosikleti sunar. Hindistan’da üretilen Suzuki V-Strom SX, Suzuki’nin 250 cc giriş seviyesi macera sporuna işaret ediyor. Bir crossover olarak faturalandırılan V-Strom SX, günlük işe gidip gelme, otoyolda sürme ve aynı zamanda hafif arazi yollarını keşfetme yeteneğine sahip, çok yönlü bir macera sporu tur modeli arayan bir sürücü segmentine hitap etmek için tasarlanmış.

Şimdi yeni Suzuki V-Strom SX’in sunduklarına bir göz atın.

Tasarım

Suzuki V-Strom SX, stil ve tasarım ilhamını V-Strom ailesindeki daha büyük kardeşlerinden alıyor. Suzuki Motorcycle India’ya göre, V-Strom SX’in gaga tasarımı efsanevi Suzuki DR-Z yarışçısından ve DR-BIG off-road modellerinden ilham aldı ve özellikle V-Strom SX için yapıldı. Bisiklet, Şampiyon Sarısı No. 2, Pearl Blaze Orange ve Glass Sparkle Black olmak üzere üç renkte mevcuttur.

Özellikler

Suzuki V-Strom SX ayrıca Suzuki Kolay Başlatma Sistemi, adım adım navigasyon, gelen arama, SMS uyarısı, WhatsApp Uyarı ekranı ve cevapsız çağrı, hız aşımı gibi özellikler sunan Suzuki Ride Connect uygulaması üzerinden Bluetooth bağlantısı ile birlikte geliyor. uyarı, telefonun pil seviyesi göstergesi ve tahmini varış zamanı. Gösterge panelinin sol tarafında bulunan bir USB çıkışı bir cihazı şarj edebilir. Mavi renkte parlayarak düşük ışık koşullarında bile fark edilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırır. Cevapsız arama uyarısı ve arayan kimliği özelliği yalnızca Android sistemlerinde kullanılabilir.

Motor ve Çıkış

Suzuki Gixxer 250 serisine dayanan motor, 249 cc, tek silindirli, yağ soğutmalı üstten tek kamlı (SOHC), dört valfli motora, 9.300 rpm’de 26 bhp ve 7.300 rpm’de 22,2 Nm pik torka sahip. . Suzuki’ye göre, 250 cc’lik macera sporları tur aracı, valfleri, şim tipi silindir külbütör kolları tutucularını ve ağırlığı azaltmak için pistonları geliştirmek için kullanılan MotoGP’nin analitik teknolojisini uyarladı. V-Strom SX’in motorunda, artan çıkışa ve daha iyi yakıt verimliliğine katkıda bulunan bir piston bulunur ve motor, şehirde sürüşten yüksek hızlı seyire kadar çok çeşitli durumların üstesinden gelebilir. Sensörler, sürüş koşullarına uygun ideal yakıt miktarını izlemek ve iletmek için elektronik yakıt enjeksiyon sistemine veri sağlar.

Süspansiyon ve Döngü Parçaları

Gixxer 250 ile karşılaştırıldığında, V-Strom SX 205 mm’lik daha fazla yerden yükseklik ve 167 kg boş ağırlığa sahiptir. Yakıt deposu kapasitesi 12 litrede aynı kalır. Suzuki V-Strom SX, 19 inç ön tekerlek ve 17 inç arka tekerlek kombinasyonu kullanıyor, ancak tam gelişmiş arazi özellikleri sunmak için süspansiyon hareketi artırılmıyor. Her durumda, Suzuki Motorcycle India, V-Strom SX’in hafif arazi görevlerini ve konforlu uzun mesafeli tur kabiliyetini üstlenmesine yardımcı olması gereken bir crossover olarak faturalandırdı.

Fiyat ve Rakipler

Suzuki V-Strom SX, 2.11 lakh (Ex-showroom) olarak fiyatlandırılır ve ana rakipleri olarak KTM 250 Adventure ve Benelli TRK 251’e sahiptir. Ancak fiyat etiketi ve kapasitesi göz önüne alındığında, Royal Enfield Himalayan, Yezdi Adventure, Hero XPulse 200 4 Valve ve hatta Honda CB200X’in beğenisine karşı çıkacaktır. V-Strom SX puanlarının stilinde ve Gixxer 250 ailesinden alınan pürüzsüz motorda olduğu yer.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol