Giriş Yap
Suzuki, E-Burgman’ı Japonya’da Nisan-Haziran 2023’e Kadar Test Edecek

Suzuki, E-Burgman'ı Japonya'da Nisan-Haziran 2023'e Kadar Test Edecek

Suzuki’nin elektrikli Burgman konseptinin Hindistan sokaklarına çıkışını ilk olarak Aralık 2020’de gördük.

e-Burgman söylentisi kısa bir süre sonra sussa da, Hamamatsu Evi kısa süre önce yaklaşan elektrikli scooter’ın arkasındaki ayrıntıları açıkladı. Suzuki, sınırlı spesifikasyonları yayınlamanın yanı sıra Nisan’dan Haziran 2023’e kadar Japonya’nın Tokyo kentinde gösteriler düzenlemeyi planlıyor.

Testler, doğrudan yönetilen Suzuki World Setagaya Minami‘de yapılacak ve Tokyo’nun Jonan bölgesindeki Meguro, Shinagawa, Ota ve Minato Wards’ı kapsayacak. 

Suzuki daha sonra ticari, işe gidip gelme ve eğlence amaçlı gelecekteki elektrikli scooter’ları geliştirmek için toplanan verileri kullanacak. Dönüşümlü sekiz e-Burgman birimiyle, deney marka için değerli veriler toplayacaktır.

Suzuki, E-Burgman'ı Japonya'da Nisan-Haziran 2023'e Kadar Test Edecek

Avrupa Değiştirilebilir Piller Motosiklet Konsorsiyumu‘na göre, yeni e-Burgman‘da Honda’nın Mobil Güç Paketi ve çıkarılabilir pil bulunacak. Japonya’da model, dört büyük Japon üretici Suzuki, Yamaha Honda ve Kawasaki’nin oluşturduğu bir şirket olan Gachacho’nun (yeni scooter ile ilgili son haberlerde daha önce de belirttiğimiz gibi) kurduğu şarj istasyonlarından yararlanacak.

Suzuki, model veya tüm detaylar için henüz bir lansman tarihi açıklamadı, ancak Tokyo merkezli tanıtım testleri, yeni e-scooter girişi için yakında bir lansman olduğunu gösteriyor.

44 kilometrelik (27,3 mil) menzile sahip e-Burgman,

Bu şarj modüllerini düzenli olarak ziyaret edecek. Bununla birlikte, elektrikli scooter, 30,7 inç koltuk yüksekliği ve 324 pound boş ağırlık ile tüm şekil ve boyutlardaki şehir sakinlerine uymalıdır. Model, yalnızca 1,3 beygir gücü (sürekli) / 5,4 beygir gücü (en yüksek) ve 13,3 pound-feet tork ile en ilgi çekici sürüş olarak sıralanmayabilir.

Japon outlet Autoby ayrıca Hindistan’a bağlı e-Burgman’ın bir zincir son dişliye sahip olacağını, ancak Japon ve Avrupa pazarlarında bir kayış tahriki için umut beslediğini bildirdi. Pazara rağmen, elektrikli iki tekerlekli araç aynı beyaz/mavi görünümü ve farklı Burgman tasarım dilini paylaşıyor. Suzuki, modelin çıkış tarihini veya tüm detayları henüz açıklamadı, ancak Tokyo merkezli tanıtım testleri, yeni e-scooter girişi için yakında piyasaya sürüleceğine dair ipuçları veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok