Suzuki Burgman Street

Suzuki, gelişen 125cc scooter segmentinde Burgman Street’le girerek kendi kozunu oynadı. Access 125 ile aynı temelleri paylaşan ancak birinci sınıf bir scooter olarak konumlanan Burgman Street, son derece başarılı Grazia , TVS NTorq ve Aprilia SR 125 ile rekabet etmeyi hedefliyor.

Maxi tarzı scooter ile ilgili bazı gerçekler:

Avrupalı ​​kuzeni Burgman serisi scooter’larından esinlenen Burgman Street, görünüşü iri olmasına rağmen iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Tasarımı hem olgun hem de genç sürücüleri çekecek gibi görünüyor. Ön bölümü, her iki tarafta şeffaf lens göstergelerine sahip bir LED far ile donatılmıştır.

Geniş tek parçalı koltuk (780mm yüksekliğinde), büyük ayak koyma yerleri ve sonunda bir kuyruk lambası ile son bulur. Suzuki, tüm üniteyi yeniden tasarlamaktan ziyade, mevcut egzoz için bir kapak görevi gören çift tonlu bir egzoz tasarladı. 108 kg ağırlığında olan Burgman oldukça hafif ve Access’ten sadece 7 kg daha ağır.

blank

Gixxer‘den türetilmiş tam dijital gösterge konsolu, hızı, yakıt seviyesini, çift sürüş mesafelerini, kilometre sayacı okumalarını ve zamanı gösterir. Üstelik, scooter diğer uyarı lambalarından ayrı olarak şık bir yağ değişimi göstergesi de alıyor. Apronun hemen arkasında, telefonunuzu, cüzdanınızı ve 1 litre su şişenizi kolayca barındırabilen, direksiyon rafının her iki tarafında iki bölümü bulunur. Ayrıca, soldaki isteğe bağlı bir DC soketi var.

blank

Ön apronda, sürücünün arkasındaki yolcu için bacaklarını uzatmasını sağlayan ayaklıklar bulunmaktadır. 21.5 litrelik az yer kaplayan depolama alanına yarım bir kask kolaylıkla sığabilir. Ancak, tam yüz (full-face) kask sığmayacaktır. TVS ‘NTorq‘dan farklı olarak, Burgman Street, daha az bir depolama sunuyor. Koltuk, anahtar ile açılabilse de, sürücünün, yakıt doldurma kapağına erişmek için scooter’dan inmesi gerekecektir. Ek olarak, krom dikiz aynaları ve bir USB şarj cihazı var.

blank

Burgman Street, Access 125‘de görülen 124.3cc hava soğutmalı, tek silindirli motordur. Bu motor 8.7PS güç ve 10.2 Nm tork üretir. Scooter için katedebileceğiniz mesafe, 5,6 litrelik yakıt deposu sayesinde yaklaşık 300km’lik bir menzil ve 53.5km ortalama hız olarak verilmiştir. Normal servis aralığı, Access 125 ile aynı olan her 3,000km’dir.

blank

Burgman’ın temelleri teleskopik ön çatallar ve arkada tek bir monoshock ünitesi içerir. Frenleme, öndeki tek bir disk freni ve arkadaki bir tambur ünitesi tarafından gerçekleştirilir. Suzuki’nin Kombine Fren Sistemi (CBS) standart olarak geliyor.

blank

Özünde sistem, her iki freni sadece arka kol üzerinde basınç uygulayarak çalıştırmanızı sağlar. Scooter, 90 inç MRF Nylogrip Zapper tüpsüz lastiklerle sarılmış 12 inçlik ön, alaşımı ve arkada 10 inçlik bir lastiğe sahip.

 

Fotoğraflar: bikedekho

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir