Suzuki 2020’de Hindistan’da İki Elektrikli Motosiklet Tanıtacak

1
899

Elektrikli araçlara doğru yönelme, gün geçtikçe artan akaryakıt fiyatları ve iklim değişikliği endişeleri karşısında güçleniyor. Suzuki’nin otomobil bölümü Maruti Suzuki, 2020 yılına kadar elektrikli araba piyasaya sürmeye çalışırken, şirketin Hintli Suzuki Motosiklet, şimdi elektrikli iki tekerlekli bir segmentte aynı ürünleri sunmak için yeni adımlar atıyor.

Toshiba ve Denso ile takım çalışması yapan Japon markası, Gujarat’taki ilk lityum-iyon pil üretim tesisi için yatırım yapmayı planlıyor. Suzuki Hindistan kolunun, ana şirketten bir elektrikli scooter ve yerel pazar için de bir motosiklet talep ettiği söyleniyor.

Hükümetin elektrikli araçlara yönelik itme gücünü destekleyeceğini ve pil tesisine yaptığı yatırımın elektrifikasyon yolunda uzun bir yol kat edeceğini düşünüyor. Bizim ülkemizde de bu elektrikli motosiklet modellerine yatırımlar yapıldığında yönelme ve daha temiz bir çevreye kavuşacağımız kesin.

1 Yorum

  1. Türkiye ye hayatta gelmez Japon elektrikli motorsikleri ! Diyelim getirdiler örnek:Ford eskort fiyatına eşdeğer bir fiyat belirler . Tahmini en az 10- 15 bin lira arası bu fiyatlara kimse alamaz. Çin’in hurdadan dönüştürdüğü kalite ve teknik özürlü çöp Çin malları istila etti yurdumu maalesef dandik elektrikli Çin malı bisikletler 5-6 bin lira oldu kalite asgari ama fiyatları azami!
    yıl 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here