Son derece çekici bir motor almadan önce bilmeniz gereken 6 şey

motosiklet aksesuarları
Motorlar tam bir görsel şölene dönmüşken bizim onlar karşısında sadece bakakaldığımızı ve ağzımız sulanarak ilk gördüğümüz motoru almak ve atlayıp sadece sürmek için heveslendiğimizi biliyorsunuzdur.
Almadan önce neler bilmemiz gerekiyor, neden hemen almakta sabırsızız. Sabredip ve biraz daha dayanıp bilmediğimiz eksiklikleri öğrenmek, sonra almak daha iyi olmaz mı?
Nedir bu, son derece çekici bir motor almadan önce bilmeniz gereken 6 şey; Kendinize sormanız gereken sorular yok mu?
1. Daha önce motor kullandınız mı? Kullanmadıysanız mutlaka ehliyet almalı, ehliyetiniz varsa o motorun size uygun olup olmadığını anlamanız gerekiyor. Korumaları unutmamakta yarar var.mont çeşitleri

2. Motorun uygun olup olmadığını basit bir yolla anlayabilirsiniz. Doğa sürüşü severmisiniz? Enduro alın, bütçenizi belirleyin ve marka model belirlemek için biraz sosyal medyada araştırma yapın. Bol bol soru sorun. Hızı veya cadde motorumu kullanmayı istiyorsunuz, super sport tipi motor seçin. Klasiklerden ve ufak motorlardan hoşlanıyorsanız scooter’lar tam size göre.
3. Kendinizide düşünün, bu motorla şu kadar hız yaparım ama düşersem üstümdekiler beni korur mu? Kaskınız iyi olsun, ceket ve pantolonu unutmayalım. Eldiven gerekli, evet yerle ilk temas edecek nokta mutlaka sağlam olmalı,  bunu atlamayın.kask çeşitleri

4. Diyelim ki her şeye karar verdiniz ama arkadaşlarınız hep super sport tarzı motorlar kullanıyor ama siz doğa seversiniz, bence siz de super sport bir makina alın ya da arkadaşlarınızdan vazgeçip kendinize yeni doğa dostu arkadaşlar edinin.eldiven çeşitleri

5. Kimsenin sözünü dinlemeden bir motor aldınız, bence iyi ettiniz onu sürecek olan sizsiniz. Ama paranızı sokağa atmayın. Bir kaç kişiye danışmak o motorun artı ve eksilerini önceden öğrenmek gerekiyor.
6. Alışta ve satışta piyasa fiyatına dikkat edin, Servis imkanlarına bakın, servisi yaygın olan bir motor seçmeniz size büyük artı sağlayacaktır. Gezmek ve görmek istediğinizde motorla gezdiğiniz yerlerde ve yakınlarında servis olması en önemli noktadır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol