yardim-rica-ediyorum-bursa-nilufer

Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik Bilgiyardim-rica-ediyorum-bursa-nilufer
Şenol Atış asked 3 yıl ago

Merhaba, kendime Motor almayı düşünüyorum,…istediğim Honda CBR1000RR, Kawasaki ZX10R veya Yamaha R1 gibi Motorlar. Bütçem 50.000 –85.000 arası. Motorlarda çok fazla kilometre var,….ben 40 Bini geçmesin istiyorum, birde Araçların Motorları işlem görmüş oluyor Yatak,Krank gibi. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

8 Answers
Alper answered 3 yıl ago

İkinci elde çok büyük problemler çıkartıyor yüksek torklu makinalar. Fiyatlar hala yüksek, belki Sıfır araçlardaki indirimler ikinci el piyasasınıda düşürür, biraz bekle derim. Yamaha R1 kullandım ama uzun sürüş deneyimim yok. Arkadaşın motoruydu. Bakımlı bir makina bulmak, hatasız makina almak kolay değil. Ustaya göstermeden almak ise riskli, hatta ekspere göstermeden alma derim.

Ggdmr answered 3 yıl ago

Büyük cc motorlar hep sorun çıkartır, 40bin km gibi bir sınır o motorlar için az olabilir ama bulunur. Az kullanılmış bir motor buldum geçen sene adam garajında saklamış, çizik yok üstünde 13bin km’de ama toz tabakası kaplamış, lastikler gitmiş, elektriksel sorunları var. Alacaktım ustam alma dedi, bakılmamış makianaya en az 30bin masrafı var dedi uzak durdum.

Hasoturker answered 3 yıl ago

Biraz önce baktım sahibinden’de, bursa nilüferde var bir kawasaki zx10r, adam 45bin istiyor, 55bin km’de, hatta pazarlık olur demiş.

TGugur answered 3 yıl ago

Ben izmir balçova ilanı gördüm kawasaki zx10r’da, yorulmamış filan diyor ilanında arkadaşın. Hasar kayıtsız demiş, 
5 yıldır makine bende 5-6 yıldırda bi arkadaşımdaydı yaşlarımız 39 civarı olduğu için makineyi yormadan kullandık(teker di kesiciydi v.s yapılmadı)
Zaten 2.motorum
Hasar kayıtsız
Makinanın tüm mekanik bakımları yeni yapıldı
Akü sıfır(yuasa)
Lastikler sıfır rodajı yeni bitti(anlas)
Elektirik tesisatı komple elden geçti
Kısacası masrafsız bi makina
Alıcısına hayırlı olsun
 
60.000 tl yazmış az pazarlıkla alınabilir. Denemeden, eksper’e sokmadan almam ben olsam. Verilecek paraya yazık olmasın. 

Oguzhnyks answered 3 yıl ago

Neredeyse 15 yıllık makinalara istenilen fiyatlara bak ya, şaştım kaldım, ben uzak dururum.

Ugurfy answered 3 yıl ago

100 bin altında cbr 1000 yok, 2010 yılından kalma 35.000 km yazmzışlar motorlara hiç inandırıcı değil.

İlkeri answered 3 yıl ago

80binlere cbr1000rr bulursun ama çok ezmişlerdir motoru, canı çıkmıştır. Çok masrafı çıkar, masrafsız dedikleri makianada 35bin masraf çıktı, arkadaş başkasına ucuza satmak zorunda kaldı.

Kamil answered 3 yıl ago

Araçların motoru işlem görmüş oluyorsa, bakım dışı sorunları varsa, birşeyi yok diyene kanma arkadaşım. Torklu makinalar bunlar ne olacağı belli olmaz şimdi sorun yoktur 1 ay sonra derdinden kurtulamazsın yamaha naked serisi sevmezmisin?

Your Answer

8 + 14 =