Ucuz ama dayanıklı kask tavsiyesi

Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiUcuz ama dayanıklı kask tavsiyesi
Ugur tamer asked 3 sene ago

Selamlar, ls2 ff320 kaskları nasıl tanırsınız ben pek iyi diye bilmiyorum. Fakat uygun fiyatlı kask ararken 2 kask arasında kalmıştım. LS2 ff320 yerine daha az ses geçirdiği için alınabilecek kask tavsiyeleri arasında gördüğüm ls2 ff328 kaskı herkese tavsiye ederim. Axis kasklar arasında eagle versiyonu ise dış dayanıklılığı hariç sessiz bir kask, dış kabuğundan emin değilim. Termoplastik yapısından dolayı almayacaktım ama giydim, denedim hoşuma gitti, kazada nasıl bir etkileşimi olur bilemiyorum.
ls2 ff328 kask
LS2 FF328 Stream Kaskı
Stream Helmet, tescilli hafif ve aerodinamik Kinetik Polimer Alaşımlı kabuk ile başlar. Teknik kumaş konfor astarı, nemi uzaklaştırır ve mükemmel bir uyum ve sıcak nokta olmaması için LS2’nin 3D Lazer Teknolojisini kullanan tek parça yüksek kaliteli köpükten kesilmiş yanak pedleri içerir. Tamamen çıkarılabilir ve yıkanabilir, böylece taze tutabilirsiniz. Stream, piyasadaki en kolay Araçsız Hızlı Yayın’a sahiptir ve kalkanları değiştirmeyi çok kolaylaştırır. Yüz siperi çizilmeye karşı dayanıklıdır, optik olarak doğru ve Pinlock için hazırdır. LS2, yerleşik bir İkiz Kalkan Sistemi açılır güneş kalkanı var.
Özellikleri:

 • HPTT (Yüksek Basınçlı Termoplastik Teknolojisi) kabuk
 • 1 kabuk boyutu
 • Kanallı EPS
 • FFS Buğu Engelleyici Quick Release System ile System 3D optik olarak doğru yüz siperi
 • Pinlock hazır yüz kalkanı
 • İç açılır güneş kalkanı
 • Çıkarılabilir ve yıkanabilir konfor astarı
 • Çıkarılabilir çene perdesi
 • Nefes saptırıcı
 • Arkada egzoz portlu üst ve çene havalandırma delikleri
 • Hızlı açılan metal güvenlik plakası takviyeli kayış
 • Lazer kesim köpüklü yanak pedleri
 • Boyun rulosu
 • DOT / ECE 22.05 sertifikalı

Alınır mı konusu ise görecelidir, ben aldım memnunum, bir çok yerde buursunuz, bang siyah kask fena değil, stream evo kask ise daha dayanıklı gibi geldi. Giydim test ettim ama uzun süre kullandığım bir kask değil.

6 Answers
motosiklet Staff answered 3 sene ago

LS2 ff323 kask alın, fiber dış yapısı ve dayanıklılığı ile hoşunuza gider,  double dring çene bağlantısı var ve 1000 TL ile 1500 TL arasında değişir. Anasayfamızda bununla ilgili bilgi paylaştık.
https://www.motosikletsitesi.com/en-uygun-fiyatli-fiber-kompozit-kask.html

MaliKanter answered 3 sene ago

Dayanıklı kask alacaksanız kardeşim biraz paraya kıyarak premier dragon evo alın, fiber aramid dış kabuğu, ses geçirmezliği ile şahane bir kasktır. İç pedleri filan dayanıklıdır. 1 yıldır kullanıyorum, dış kabuk dahil kolay çizilmiyor, iç pedleri hala aldığım gibi kendini koruyor. arayın sorun google’da ne dediğimi anlarsınız. LS2’ye para vereceğinize biraz daha fazla verin gerçek dayanıklılığa sahip kask alın.

Dderyt answered 3 sene ago

Kaskıma iridium silver vizör alacağım, önerir misiniz?

motosiklet Staff replied 2 sene ago

Ben kullandım bir süre fakat gece çok iyi olmuyor, belki benim aldığım kötü olabilir, ben verim alamadım.

Sry answered 3 sene ago

Silver vizor değilde, altın sarısı aynalı olan hem iyi hem faydalı hemde daha hoş duruyor! Sarı renk var oluş olarak direk Ultraviole güneş ışınlarını süzüyor ikincisi ise senin beğendiğin renk ortamı daha karanlık ve çok daha tehlikeli oysa bu renk çok karartmıyor ben gecede çok rahat tehlikesiz kullanıyorun iki cam,a güneş ışığında bakarsan anlarsınız. 

Canfza answered 3 sene ago

arkadaşlar pulsar ns200 üm var genellikle uzun yoldayım şehir içi az kullanıyorum, 600 tl maksimum 800 tl ye kask önerebilir misiniz.

motosiklet Staff replied 2 sene ago

Bell qualifier bulunmaz ama bulursan al

Onuskmt answered 3 sene ago

Bell qualifier abicim, iç ped yapısı, dış kabuk ve ucuz sayılabilecek en dayanıklı kasktır. Bell bu konuda 1940’lardan itibaren üretimde artık bell kasklarına güvenemeyeceksek kimseye güvenmeyelim.