TOGG Çıkış Tarihi

Soru – Cevap BölümüTOGG Çıkış Tarihi
motosiklet Staff asked 2 hafta ago

Yerli Otomobil TOGG Çıkış Tarihi ve Tasarımı
Toplamda 5 model üreteceklerini belirten Karakaş, ilk olarak elektrikli SUV modelinin satışa sunulacağını, daha sonra C segmentindeki sedan ve hatchback modellerinin üretim sırasına gireceğini söyledi. Karakaş, söz konusu modellerin ardından B-SUV ve C-MPV modellerinin de piyasaya sürüleceğini açıkladı.
2030 yılına kadar beş farklı segmentte 1 milyon adet araç üretmeyi hedeflediklerini söyleyen Karakaş, 2022 yılının sonunda ilk seri üretim araçlarının banttan indirileceğini, homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından ise 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentinde yer alan ilk araç SUV’un satışa sunulacağını duyurdu.

1 Answers
motosiklet Staff answered 2 hafta ago

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Las Vegas’ta düzenlenen CES 2022 etkinliğinde C segmentinde bulunan sedan modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Habertürk’teki habere göre TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, etkinlik sırasında önemli açıklamada bulundu.
TOGG’u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşım ile oluşturduklarının altını çizen Karakaş, akıllı cihazlarını kullanıcı odaklı, akıllı, sempatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli olarak tanımladıklarını, her türlü tasarımı, ürün geliştirmeyi de bu şekilde oluşturduklarını belirtti.
350’den fazla kullanıcı senaryosu üzerinde çalışarak 40’ın üzerinde yenilikçi konsept belirlediklerini ifade eden Karakaş, 2000’den fazla kişinin katıldığı kantitatif araştırma ve 30’un üzerinde focus grup ile birebir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.