Soru – Cevap BölümüCategory: SorularSilence elektrikli motosiklet
Kmlbnylmz asked 9 ay ago

Silence tanıtımlarını görüyoruz, fiyatlar uçmuş özellikle tasarımına baktım çok bir  şeye benzemiyor, yamaha x-max in kötü versiyonu gibi görünüyor. Parasına değer mi diye düşündüren motosiklet. Özellikleri ise zaten videolarda var tekrar paylaşmayacağım. Bakalım bu motosikletin alıcısı çıkacak mı?
Silence ürün ailesinden Türkiye pazarına sunduğu elektrikli motosikletler arasında S01 ve S02 modelleri yer alıyor. Bu modellerden S01; 7kW’lık güçlü motoru ile 100 km/s hıza çıkarken, ekonomik modda 100 km’ yi aşan menzili ile şehir içi ulaşım için verimli bir çözüm sunuyor. S02 modeli 1,5 kW ve 7kW motor güçlerine sahip iki ayrı versiyonda, ister kişisel kullanıma uygun ister dağıtım sektöründe kullanıma uygun olarak satışa sunulacak. S02’nin 1,5 kW’lık motora sahip versiyonu maksimum 45 km/s hıza çıkabilirken, B sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek ve 5,6 kWh kapasiteli pili le 125 km’lik bir menzile sahip olacak. S02’nin bir diğer 7kW’lık motora sahip versiyonu ise 90 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor ve A1 sınıfı motosiklet ehliyeti ile kullanılabiliyor. Bu versiyon 5,6 kWh’lık pili ile yaklaşık 150 km lik menzile sahip.

2 Answers
motosiklet Staff answered 9 ay ago

Denizdrt answered 9 ay ago

Parasına değer veya değmez bilemem ben elektrikli motosiklet alınmaz ama henüz.
Scooter iki koltuğa uyan dost koltuğunun altında oldukça büyük bir saklama bölmesine sahiptir.
Güvenliğe çok dikkat edildi. Scooter çok kısa bir frenleme mesafesine sahiptir ve çok düşük ağırlık merkezi nedeniyle scooter çok manevra kabiliyetine ve dengeye sahiptir. Geniş bir sensör sistemi, scooter’ın tüm hayati parçalarını izler ve güvenlik sağlar.
Scooter bir ters moda sahiptir ve frenleme enerjisinin aküye geri döndürüldüğü bir Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemine (KERS) veya rejeneratif frenlemeye sahiptir. Rejeneratif frenleme, güç maliyetlerinden tasarruf sağlarken disk frenlerin yaydığı hava kirliliğini azaltır.

Your Answer

15 + 4 =