Soru – Cevap BölümüŞekli ve görsel amaçlı kask alınmaz ve takılmaz
motosiklet Staff asked 2 hafta ago

 
Haklı bir yazı sizlerle paylaşmak istedim.
 
Şekli ve görsel amaçlı kask alınmaz takılmaz. Vücudumuzun en hayati organları kafamızda bulunur. Her günde bir kaç defa aynaya bakarız değil mi? Motorun 125 veya 1250 olması hiç bir şey ifade etmez. Tüm motorların riskleri, tehlikeleri aynıdır. Çarpma ve düşmede kafa travması Bey’in cehharisi ve yoğun bakım işidir. Ortopedik travmalar da yoğun bakım kullanılmaz. Ortopedik cerrahı çözümdür, Bey’in cerrahisinde henüz tam bir çözüm bulunmamıştır.
 
Demem o ki gençler, önümüzde çok uzun bir yaşam ve hayata dair planlarınız var. Kendinize kafanıza !!! Ne kadar önem ve değer veriyor saniz güvenlik ekipmanlarıni da ona göre seçin. Burada karşımıza ekonomi çıkıyor. Ama sağlık otelenmez. Nerde ne olacağı belli değil.. en önemli ekipman kasktir.
 
Bütün koruma ekipmanları *yumurta kabuğunun yumurtayı koruduğu kadar dir* yumurta kabuğu çok önemli. Öte yandan kaza yapma luxumuz de yok. Kaza sırasında kafamız dan çıkmayacak, kırılmayacak, parçalanmayacak kaska ihtiyaç duyulur.

3 Answers
Alpin88 answered 2 hafta ago

Orcun answered 2 hafta ago

Ceko answered 2 hafta ago

Kasklar arasında seçim yaparken hatırlayın
Naked motor için kask – caberg drift
Spor motor için kask – shoei nxr
Scooter motor için kask – klasik modellerde bell kasklar, modern modellerde mt kaskların dayanıklılarından seçin
CG motor için kask – bence klasik gider ama spor kask seviyorlar – Shoei dersem kimse almaz 3000 tl’den başlıyor, mt alt seviye ama düştüğünüzde kafa patlatmayan cinsten olmalı
Diğer motorlar için kask önerilerim yoktu, bilmiyorum.
iyi günler

Your Answer

16 + 3 =