Netflix olayı nedir?

by
2 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: SorularNetflix olayı nedir?
motosiklet Staff asked 2 ay ago

Netflix i sadece bir dizi film üretici ve yayıncısı gibi düşünmeyin. Tüm dünya marketlerinde bir takım standartları oturtan, fiyatları belirleyen ve Türk dizilerinin dünyada trilyonlar tutan satışını bir cümleyle engelleyebilecek gücünü de düşünün.
Birçok ülkenin (Brezilya, Mısır gibi) dizi sektörünü bitiren Türk dizileri zaten herkesi rahatsız ediyordu.
Kıçı kırık TRT bile dizi veya belgesel satın alırken Netflix standartlarına uyanları alır.
Cüneyt Özdemir yasaklanıyor mu diye bir paylaşım yapmış, bence olacak ama hemen değil mecliste konuşuluyor. Yasaklanirsa dizi sektörümüzde çok acısını çekecek. İzleyicilerden önce tüketici kesim boktan dizilere kalacaktır. Satınalma yapan şirketler Türk dizisi almayacak ve sektör tamamen çökecektir. 
Diyelim ki bu olmadı ve sektör olduğu gibi devam etti, Türk dizileri yine bazı ülkelerden boykotu yiyecek çünkü başında ağa babalar var ve Türk dizilerinin bir çok ülkede baş tacı edilmesinden memnun değil. 

13 Answers
İlker answered 2 ay ago

Kapanmasın Netflix ama Toplumsal ahlak yapısını sarsacak yayınlar üzerinden kısmı sansür bence olmalı, yoksa dünya tek millet ve tek kültüre döner. her ülkenin kendi ahlakı ve kültürel farklılıkları değerleri olmalı yoksa tüm insanlık onlara empoze edilen ve onların seçtiği hayatı yaşamaya başlar ve böylelikle toplumun tamamı yozlaşır.

Yt answered 2 ay ago

İnternet ülkeye gireli neredeyse 30 yıl oldu. 2020 yılında toplum mühendisliği toplumun kutuplaşmasına ve gerginliğe sebep olur. netflix özgürce anlatıyor hikayelerini, sadece gaylik değil her konuya değiniyor. sen istemiyorsan izleme, ailene de izletme ama satın almak isteyen parasıyla alır. engelleyemezsin. vpn kullanır, her türlü yolu kullanır ve girer her siteye. hatta yasakladıkça insanları kanun dışılığa, kaçakçılığa itersin. bu her konuda böyle, bu konuda da gençleri deep web’e, hackerların eline itersin. saçma olur, yazık olur.

Orhan Hakalmaz answered 2 ay ago

Olay çok basit bir örnek vereyim, Kendi yasantimdan,iki tane evladım var ufak olan 2,5 yaşında maalesef her çocuk gibi çizgi film seyretmeyi çok seviyor, geçenlerde başına poşet geçirmiş ve ucunu birşeylere bağlarken bulduk odasında 5 dk içinde olan bir olay, sorduğumuzda neden böyle bişey yaptığını çizgi filmde gördüğünü söyledi. şimdi sen diyorsun ki aklı başında insan kimsenin peşine düşmez. 2.5 yaşındaki çocuklar bile hedef alınmış sen neden bahsediyorsun. kusura bakma ama bence biraz bencilce düşünüyorsun. biz toplum olarak sadece kendimizi düşünürsek ilerideki nesiller filmlerde seyrettiği zombilerden farklı olmaz.

Turhan answered 2 ay ago

Firma kurucusu, Reed Hastings, sıradan bir DVD kiralamacı iken malum cemaat sayesinde milyon dolarlık diziler filmler çeker hale geliyor. Nasıl geliyor veya yapılıyor? Düşündürücü.

RCY answered 2 ay ago

Olayı başında değil de ortasından anlatayım, başını zaten bilen vardır.
Reed Hastings,2007 yılında 1 milyarıncı DVD’sini kargoladı ve 2015 itibarıyla toplamda 70 milyondan fazla üyeye sahip oldu. 2007 yılında online mecraya giriş yapan Netflix, 2010 yılında 16 milyon üyeye ulaştı. 2011 yılında DVD kiralama ve online yayın departmanlarının şirket içinde ikiye ayrılması gibi bir uygulama yapılsa da sonrasında değiştirildi. 2013 yılında Netflix, ilk kez kendi orijinal televizyon dizisi olan House of Cards’ı yayınladı. Yani artık kendi dizisini de çeker hale gelmişti. Sayısız ödül alan House of Cards’ın da etkisiyle 2013’ün sonunda Netflix’in hisse senetleri 3 kat değer kazandı. Sonrası malum.
Diyeceğini  şudur adam ortamı değerlendirmiş ve gelene yol vermiş. Gelmesin dememiş. Netice ortada 10 milyar dolarlık bir sektör.

Hacamat answered 2 ay ago

Demet akalın bile netflix’le uğraşmayın iizlemeyin, izlemek zorunda değilsiniz demiş kısaca hala anlamayan ama izleyen küfüre denk gelince benim çocuğum izliyor diyen öküz bir kitle var. Oha izleme lo izleme la izleme davaro.

Cevat Kelle answered 2 ay ago

Kızdırmayın netflix’i gider ha ülkeden sonra diziciler patlar aman patlasın ya dyen tayfa var ahmak bir tayfa onları duymamazlıktan gelin gülün geçin çünkü hıyarlıkta sınır tanımıyorlar.

Your Answer

11 + 9 =