Soru – Cevap BölümüMt25'ten Mt07'ye mi yoksa direk Mt09'a mı geçmek daha iyidir
Turker asked 3 hafta ago

Mt25 den 07 ye mi yoksa direk 09 a mı geçmek daha iyi 07 de tcs yok diyorlar veya tracer 700 mü kontrolsüz güç diye tavsiye etmediler bir defa mt07 yi şunu belirteyim teker vs hiç yapmadım bilmiyorum da merakım da yok.

8 Answers
Korhans answered 3 hafta ago

Arkadaşım mt 125 hariç bütün mt serilerine bindim Bana 09 daha kontrollü gibi geldi. Gerçi mt07 ye 4 ay bindim illet makine ne gaz açabiliyorsun ne bir şey. Mt07 çok ufak geldi kasası 2 teker arasındaki uzunluk Mt25 den bile kısa. Mt 7 lerde gaz tepkimesi çok anidir. Çok atak bir motor. Bi süre alisma turları yaparsan huyunu anlarsın. Ama şehir içinde yazın bacaklar pişiyor trafikte fecaat durum

SuloMT09 answered 3 hafta ago

Alibir answered 3 hafta ago

Hasomert answered 3 hafta ago

Tamamen kullanım amacına uygun olarak seçmek lazım. Şehir içinde 07 gayet uygun, kısa dingil aralığı, trafik arasında kıvraklığı gayet yerinde. Gaz tepkisi çok iyi, ister scooter gibi ister tekere gelecek kadar yüklenebiliyorsun.
 
Genel apaçi kullanım tariflerine pek bakmayın MT-07 için, alır kafana geçirirsin, manyak motor vs gibi bir sürü hurafe var. Sürücüsüne göre gidiyor, istediğiniz gibi her türlü hava koşulunda kullanabilirsiniz, çıplak, vitesleri uzayabilen, torklu, frenleri güvenilir bir motor.
 
Ama sık otobana çıkarım, arkama artçı alırım, 140-200 bandında çok köklerim, daha elektronik destek isterim derseniz MT-09 tercih edin. Süspansiyon açısından da daha iyi, sürüş modları vs daha fazla artısı var.
 
Yok ben çanta takar gezmeye giderim, yük eşya taşırım, artçımı alıp kampa giderim, şehir içi trafiğe az takılırım, rüzgar beni dövmesin ön cam isterim derseniz de Tracer modellerine bakın. Naked motor olunca sırt çantası dışında ancak depo üstü ya da yan çanta alternatifleri var ki yan çanta şehir içinde bir azap.. O yüzden Tracer daha mantıklı, iki teker arası da daha uzun.

Gurmerto answered 3 hafta ago

Mt7 yi geç kardeşim….ben olsam tracer 700 yada 6.50 kawa versys alırdım…rahat ediyim,az yakiyim 2. El parça servis uğraşmiyim diyosan nc750 s yada integra 2017 üstü ( bende var )

Nican answered 3 hafta ago

Mt7 bir kere kullandım. Kelimenin tam anlamıyla psikopat bir makine. Mt9 kullananlar daha rahat olduğunu söylüyorlar. Ehliyet ve para problem değilse mt9 ama ben olsam tracer700 alırdım.

OrkaCF answered 3 hafta ago

Tecrüben yoksa, sağa sola yatırıyorsun motosikleti, sen fren yapmayı öğrenene kadar ABS sistemi bulunan bir motosiklet satın al bence. Bu yazdığımı senin daha uzun süre yaşaman için yazıyorum Baroo.

Your Answer

1 + 11 =