mondial 150mr vulture

Soru – Cevap BölümüCategory: Mondialmondial 150mr vulture
motosiklet Staff asked 8 ay ago

Tank kapasitesi, gidişi ve az sorun çıkartmasıyla biliniyor. kullanıcılar çoğunlukla 9.000’i geçmiyor diye bahseder, bazıları 10.000 devire geldiğini söyler ve son hız max 125 civarında gider, 130’a vurduğunu söyleyende var.
Kullanıcıları aşağıdaki gibi detaylar vermiştir.
Motorumdan çok memnunum 2400 km oldu ancak servis resmen rezalet. Servis çıkışı arka lastik yağ içerisinde teslim ettiler motoru. Honda servisinde ise arkadaşın motorunu yıkayarak tertemiz teslim etmişlerdi.

Motoru boştan bire attığımda (yeni çalıştırdığımda genelde) atar atmaz motor duruyordu. Otra sehpada denediğimde ise debriyaj a basıyor olmama rağmen arka tekerin dönmeye başladığını gözlemledim anladığım kadarıyla debriyaj tam ayırmıyor. Normal midir bilmiyorum?

Ayrıca orta sehpada 4.-5. vitese attığımda zannedersem zincirdeki boşluktan arada tık tık diye zincir atlıyor.

Plakalığı da 3 ayda 2. ye kırdım (motoru herhangi bir yere vurmamama rağmen). Plaka bir gün yolda düşüp kaybolacak diye çekiniyorum.

Ön fren diskinde de muhtemelen problem var. Aldığım günden beri yavaş giderken tıs tıs ses geliyor muhtemelen ön disk yamuk ancak usta normal diyor. 5000 km den sonra düzelecekmiş. Muhtemelen garantisi bitmiş olur diye düşünüyor usta herhalde.

Motorumla uzun yol da yapmak Ankara-çamlıdere , kızılcahamam gibi yerlere gitmek istiyorum ancak motor bu durumda olunca açıkçası gözüm yemiyor. Zaten kış da geldi nasipse seneye yaza artık.

Ankarada bildiğiniz iyi bir usta varsa motor tamamen dağılmadan bir bakıma sokayım diyorum. Motor sürmeye bu yaz başladım, motorlar hakkındaki birçok bilgiyi de bu forum sayesinde öğreniyorum. Motorumu çok sevmeme rağmen servis yüzünden yeterli ilgiyi gösteremediğimi düşünerek üzülüyorum. Parasında da değilim iyi bir usta bulsam güzelce toparlatıp motoruma zevkle daha uzun yıllar binmek istiyorum.

Bu arada size de oluyor mu bilmiyorum ama motora bindiğim neredeyse her gün birisi nereden kaça aldın diye soruyor.
 

4 Answers
motosiklet Staff answered 8 ay ago

Kullanıcı yorumları en iyi mondial motosikletidir.
Hızlanması torku çok iyi, şehir içinde 250cc motor ile farkını pek anlayamazsın bence, çünkü kalkışta zaten bütün arabaları ve çoğu aynı klasmandaki motorları yiyorsun. Uzun yolda 250 cc olsan bile zaten son hız 30 km oynar bununla 120 km hıza rahat çıkanlar var dişlileri değiştirerek, o zaman torku düşüp gücü artıyor diyorlar ama 120km hızla sabit güzel güzel gidiliyormuş, benimkinin daha rodajı bitmedi pek sıkıştırmasamda şehir içinde çok keyf alıyorum. Titreşim olayı ise dişli tekerde baya varmış bence şimdide güzel, lastiği değiştren arkadaşlar oldu motorun konforu değişti falan dediler ama bilmiyorum denemek lazım. Oturduğun selede titreşim yok, sadece ayak pedlerinde çok az oluyordu ilk başlarda bura titriyormuymuş falan diyordum o da rahatsız edici değil ki uzun zamandır dikkat etmedim yine de rahatsız olursan çözümü çok kolay bence, bir slikon tabancası ile kolayca titreşim sıfıra indirilebilir. Özet olarak uzun yolda baya baya hızlanim diyorsan alma. Ama şehir içi istediğim an uçarım kaçarım, şehir dışında da tırlara ezilmiyim fıtı fıtı legal sınırlarda (100sınır ama sen 120 ile git hadi giderim diyorsan ideal seçenek. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Bulent answered 5 ay ago

iyi günler mondial 110 luk cup motora sahibim. Motor sürekli vitesin bulunduğu tarafa yağ atıyor, aynı sorunla karşılaşanlar var mı? ilk sorum buydu. O kapak doluyor ve yağ damlatmaya başlıyor. Usta ne yaparsa yapsın, çare olmadı bunun sebebi ne olabilir? Bilgi verirseniz sevinirim.

motosiklet Staff answered 5 ay ago

Doğru usta ile çözüm bulur, biz burada ne söylesek sorunu tam göremediğimiz için çözüm olmayacaktır. istanbul’daysan onur motora git sorunu bulur çözer, fiyatları makuldur.

motosiklet Staff answered 5 ay ago

Onur motor üsküdar’da… avrupa yakasında usta tanımıyorum.