Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiMarş vermeme rağmen motor çalışmadı
AlperAkat asked 5 ay ago

Akşam uğraştım ama motor çalışmadı, hava soğuktu dedim. Normal bir sabah 17 derece hava hemen 1, 2 marşta çalıştı neden böyle gece o kadar marş vermeme rağmen çalışmadı, upraştırdı uzun süre vazgeçtim.

4 Answers
HasanCBE answered 5 ay ago

dtkerim answered 5 ay ago

Merhabalar. Fren Balatası Diske sürtüyor frene basmadığım halde ufaktan ses yapıyor ve 2000 km olmadan balatayı bitiyor. Disk Yamuk olduğunu düşünüyorum kaliper sağlam. Fren Diskleri Torna da işlem görüp düzelebiliyor mu ? Yoksa Çare Yeni Disk mi ?

erdi answered 5 ay ago

RiskoMurat answered 5 ay ago
  1. Ateşleme varsa karbüratörle ilgili bir sıkıntı var denemek için hava filitresine sırıngayla az benzin fışkırtın çalışıyorsa karbüratör memeleri tıkanma vs olmuştur veya biyerden hava alıyordur. yatak sarmasında motor değişik sesler yapar zor döner.yagı olan motor kolayla yatak sarmaz. Anlamıyorsan bir motorcuya gitmende fayda var.
  2. Ayni sorun bendede vardi karbüratörü söktüm her yerini temizledim memeler dahil siz memeleri bir daha temizlemeyi deneyin.
  3. Benzin geri atıyorsa subablarda sıkıntı vardır, filitreyi çıkarıp bir daha sırıngayla benzin püskürterek deneyin, benzini geri atıyorsa subaplar eksantirik zinciri kaydırmış veya atlamış olabilir.
  4. Karburatoru çıkarın, yapamıyorsanız ustaya gidin. Büyük ihtimal sorun ondadır. Bir gün yolda giderken motor ansızın durmustu. atesleme vardi. karburatoru açtığımda memenin gevseyip düştüğünü gördüm, taktim, yola devam ettim.

Your Answer

15 + 19 =