Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiKüba superlight 200 sorunum
Feza asked 1 sene ago

Uzun zamandır gruba üyeyim ve bildiğim konularda yorum yapmaya çalışıyorum. İlk defa bir gönderi atacağım. Küba superlight 200 motosiklete sahibim ve yan blok kapağının değişmesi gerekiyor çok fazla yağ eksiltiyor ve ekleme yapıyorum vakit bulamıyorum.
İlginç bir olayla karşı karşıyayım.
Yağ eksildiği de motorun elektrik tesisatında garip bir şekilde 1 dakika içinde motorun tüm far tesisatı çöküyor ve farları açık tutarsam motor benzin bitmiş gibi tekleme yapıyor stop ediyor. Fakat yağ normal seviyelerde olduğunda hiçbir sorun kalmıyor.
Yağ ile elektirik tesisatını ilişkilendiren olay nedir ?
Teşekkür ederim.
Alıntı

8 Answers
motosiklet Staff answered 1 sene ago

KendiY answered 1 sene ago

Yağ herşeyin başlangıcı ama elektrikle alakası yoktur diye biliyorum. Elektrik yoksa akü, kaçak, bağlantı, kojektöre filan bakılır ama yağ eksike hiçbirşey düzgün çalışmaz, yani motor çalışmaz ve yağı kötü alırsan hem verim düşer hem gömlek piston, kaybedersin. Bilgim bu kadar olduğundan bu şekilde cevap verdim, fazla bilgisi olan paylaşısın.

Ukarz answered 1 sene ago

Ben kullanıcı olarak belirteyim Motoru sıfır ve taksitle aldım ve 1 – 2 yıl kullandım.Yakıt tükeimi 18-22 kr arası değişiyorKonforu çok iyidirÖn far tek başına yetersiz kalırAynalar çöp gibi. Yolda giderken birden camı düşer takarsın yine düşer. Tek ayna ile gitmek zorunda kalırsınMotor güçlü ve kuvvetli. 2 kişi yokuşlarda yorulmazYüksek devirde titreşim var Uzun yolda çok rahattır, uzun yolculuklarda bel ağrıtır, kısa yolda mükemmeldir Yağ konusuna gelince aklım ermedi, usta işi derim ben çözemem

Kazak Turk answered 1 sene ago

Alıntı ile yorumlayayım
Çinli motora hiç güven olmaz, boşa düşmez, düşerse çıkmaz, aynaları göstermez, yolda gazlamaz, hızı desen düşük, lastikler kötü, rengi siyah içimizi karartıyor, hele son dönemde artan talep yüzünden fiyatı da arttıkça artıyor, ne alınır ne satılır, aküsünün markası bile yok çan çin çon yazıyor, 3 saat çalışmayınca ittirerek çalıştırıyoruz ama itemiyoruz bir de 154 kilo meret, sormayın ki neler çektiğimizi bir biz biliyoruz. Amerikan görünümlü Çin motoru ya da herneyse ben almam alana mani olmam, seevni var, görünüşünü seven var, ben onuda sevmedim ki almadım.
 
Çeken arkadaşım bilir ben şahidiyim lanet etti diyeiblirim.

Tayfun yılmazer answered 1 sene ago

Ne yazdınız be arkadaşlar kuba firması bitti, mainayı eleştirin o kadar kullanıcısı olan motor, eksikleri elbet var ama yere vurup dibe sokmuşsunuz.

Gemini answered 1 sene ago

Yağ kapasitesi çok düşük, keeway iken 50bin km kullandım. Yağını daima taze tutmak lazım. Debriyajlar kemikleşmeye, geçmemeye, takılı kalmaya başladımı yağı tamamla ya da hemen değiştir. zincir ayarını kaçırma. Acele etme, gideceğin yere mutlaka gider, Türkiye’yi il il gezdim sabır ve keyif işi. güle güle kullan. Sorunuz varsa keeway superlight 200 ile ilgili sorabilirsiniz. Herkese iyi sürüşler
Debriyaj yaylarini da iyi kaliteli yayla değiştirirsen tam baskı yapardaha az yakar daha az ısınır daha çok yol gidersin. Üstündeki yaylar isininca torsion Kaybediyor….

Eskargot answered 1 sene ago

Söylenecek çok bişey yok , Servis veya tamircin ile iyi ilişkiler kur zira çok görüşeceksiniz, arka çantalara ağır bişey koyma yırtılıyor. Yağını her fırsatta değiştir, paslanma çabuk olduğu için bol bol sil, korozyon için önlem al. Kapalı bir yerde dursun. Veya üstüne branda örtü al. Bu şekilde uzun süre kullanırsın. Geçmiş olsun.

Your Answer

12 + 14 =