Köpek havlayınca ne yapıyorsunuz?

by Uckn
1 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: İbretlik DurumlarKöpek havlayınca ne yapıyorsunuz?
Uckn asked 1 ay ago

Arkadaşlar, Köpek havlayip üstünüze gelince motorla ne yapıyorsunuz ? Ben köpek sahibi ve besleyen biri olmama rağmen korkuyorum.Yöntemi nedir?

13 Answers
Best Answer
motosiklet Staff answered 1 ay ago

Ben yavaşlayıp biraz bekliyorum ama vazgeçmeye yakın gazlayıp kaçıyorum yoksa gereksiz ısırgan tavırlar oluyor.
Bölgesini koruma içgüdüsel
Köpeklerin nasıl düşündüğünü bilemeyiz fakat davranışlarını gözleyip bunların avantajlarını kullanabilirsiniz. Köpeklerin arasındaki büyük farklılıklar gibi elbette sürücüler arasındaki farklarda büyük olmaktadır. Bazı köpekler oyuncu olduklarından ya da bölgelerini savunma güdüsüyle böyle davranmaktadırlar. Bazıları kötü muameleden ya da eğitim eksikliğinden saldırganlaşmışlardır ama gelip geçenler içi tehlike arz etmektedirler. Vahşi bir köpek ise dişlerini öne çıkarır ve karnından hırlamaktadırlar.

İlker answered 1 ay ago

Durma kaç, eğer üstüne geliyorsa en uzak mesafeden kaç arkana bakma. Yakın ise bekle, boşluk olduğu anda gaz ver uzaklaş. Bazıları ise bu numarayı yemez önüne geçer gidemezsin, o yüzden görünce yolumu değiştirdiğim bile oluyor.

Oeylm answered 1 ay ago

Hocam konu çok yoruma çok, ben sürdüm köpek o anda ısırdı, yani ne olacağı ve ne yapacagoybelli olmuyor bu hayvanların bazıları öyle bazısı böyle ama genel olarak bağırıp susaroar, ısıran çok az oluyor, çok fazla köpek varsa saldırıyorlar ama tek başına pek etkileri olmuyor, hött deyince kaçıyor. Ama sen görünce gqzla kaç durma benim tercihin ilker arkadaşın yöntemi ile aynı, iyi sürüşler olsun

Ugrtbn answered 1 ay ago

Herkese selam. Köpekler aniden önüme çıksalar bile yavaşlıyorum, ama motorumu stop etmiyorum. Yanımda son zamanlarda bayat ekmek taşıyorum,onları az da olsa doyuruyorum. Yani en etkili yöntem “yanınız da yiyecek bir şeyler taşıyın” arkadaşlar. Eğer ki motorumu stop etseydim, çalıştırdığım da beni tekrar koşturabilir(çünkü aç ve ekmeği çok hızlı bir şekilde tüketirler) ! Diyelim ki dağlık bir bölgede motorsikletimle ilerliyorum ve yırtıcı hayvanlara (kuşlar) rastladım. Eğer ki fotoğraflamak için durarsam o hayvan kaçar. Fakat durmayıp yoluma yavaşta olsa devam edersem hayvan kaçmaz. Köpekler için genelde durduğunuz zaman eğer bağırırsınız hayvan dönüp yoluna gider.
Örneklemelerimde (Şahin kuşu) genelde bir vasıta yanından geçer gider ama duruyorsa ona olağan dışı ( örneğin silah sıkar vs.) Not; köpekler Siz’i yemek için saldırmazlar, kendi bölgelerini savunma içgüdüderi ile etkisiz (öldürmek) için savunurlar…

Hadanser answered 1 ay ago

Biz sürekli arazide motora bineriz başımıza çok denk gelen bı durum… Hayvanlar bulunduğu bölgeyi koruma içgüdüsüyle hareket eder eğer bı köpek ya da yabani hayvana rast gelirseniz motoru üzerine sürün korktugunuzu asla hissettirmeyin yoksa ilk fırsatta size saldırır…

Gguney answered 1 ay ago

Arkadaşlar benim çok kez başıma gelip ve bu sebepden bir çoğumuz gibi gazabasıp geçmeyi denememe rağmen bi kaç kez kaza atlattım. Köpeklerin sorunu bizimle değil şurasını anlayalım. Onlar egzoz sesi ve dönen tekerlek sevdalısı. Aynı saldırıyı büyük ses çıkartan oto veya kamyonlara da yapıyorlar.o yüzden arkamızda artçı veya boş isek bile gaza basmayalım. Gaza basınca ani refleks ile artçı veya biz ilkilerek kazaya sebebiyet vermiş oluruz. Ben çok kez denedim ve faydasını gördüm. Durup başlarını okşamak yada motoru hafifçe hareket ettirmek böylece hem onların motora olan hasasiyeti azalmış hemde bizim kaza riskimiz azalmış olur.

İlmaz answered 1 ay ago

Ben bunu rahat bir 5-6 defa yapmışımdır, köpek motorun önünden havlayarak geldiğinde ilk zaman motora bayağı yaklaşıyorum, motorun gidiş hızıyla ayakkabınızın topuğuyla köpeğin kafasına bir tane tekme vurun, Bakın bakalım bir daha peşinizden geliyor mu!

Your Answer

16 + 15 =