Kaç motosiklet değiştirdiniz

Soru – Cevap BölümüCategory: SorularKaç motosiklet değiştirdiniz
Uğur asked 3 ay ago

27 yılda 25 civarı motorum olmuş. Bağlanmayı sevmem uygun olduğunda hemen değiştiririm. Maddi durumum el verdiği sürece değişik tarz ve modelleri kullanmayı da severim. Bu bilgiyi neden paylaştım sizinle..
Sigortacım aradı ve motorumun sigortasının bittiğini 8. kez haber etti. Hayatımda ilk defa bir motoru 8 yıl süreyle kullanmışım 🙂 değiştirmeyi düşünmüyorum.
Daha önceden bir Yamaha bws 100 almıştım yıl 2005 ve aldıktan 10 gün sonra sevmedim bu motoru diye söylemiştim.
Sanırım zevkler değişiyor yıllar içinde 🙂 enduro motorlardan scooter’lara geçişim 2005 yılına denk geliyor.
Belki biraz motor borsasının da fiyatları bu konuda katkıları olabilir ama genel itibari ile memnunum motorumdan 🙂 xcity alıp hoşlanmayan varsa ben alabilirim 1 tane daha.
Hepinize keyifli sürüşler diliyorum xcity severler 🙂 sağlıcakla kalın.

4 Answers
Tfurkan answered 3 ay ago

Selamlar Uğur hocam ben 32 yılda 12 tane değiştirdim, en son CBF aldım hoşuma gitmedi, benzin az yakar kullanımı kolay ama performanstan çok dayanıklılık amacına yöneliktir.
Heryerde ustasını bulursun.
Ama xcity başkadır, bağımlılıktır. En sevdiğim motorum oldu, 9 yıldır kullanıyorum sorunsuz bir motosiklet olarak hepsine 250cc scooter kategorisinde 10 basar. İyi sürüşler dilerim.

Hakisan answered 3 ay ago

Selamlar hocam ben de 10 yıldır motosiklet kullanıcısıyım ve en sevdiğim motorlardan bir tanesi SYM GTS Evo oldu bakımı ucuz servisi ucuz kullanımı kolay yolda üzmüyor ben de değiştirmeyi düşünmüyorum.
Xcity hiç kullanmadım, hep tavsiyelerini dinledim fakat 250cc kategorisinde benim tuttuğum SYM GTS Evo olur parçası kolay bulunuyor parçaları da ucuz ama dersiniz sen x City kadar performansı var mı ondan emin değilim tabii ki.
Arkadaşlara hep önermiş imdir SYM GTS Evo yu, alan arkadaşlar da hiçbir zaman pişman olmamıştır.
En yakın zamanda dediğiniz motoru bir kullanıp test etmek istiyorum başka bir motora geçersem şansıma dediğiniz motorda deneyeceğim ama SYM GTS Evo yu satmak istemiyorum ikinci motorum olarak x-city motorunu alacağım.
Herkese iyi akşamlar

Olgnbcn answered 3 ay ago

X-Max tercih ederim hocam, xcity e hiç binmedim

Edirneli answered 3 ay ago

Selamlar iyi günler
250 cc kategorisine hiç bakmadım, yeni nesil nmax 125 çok hoşuma gittiği için aldım, çok memnunum, iki kez izmire gidip geldim. Yolda hiç sorun yaşamadım. İlk motorum ama bence doğru tercih.
Bakım pahalı parçalar pahalı ama aldıysak çekeceğiz. İyi günler

Your Answer

9 + 11 =