İzlerken Âdeta Bir Bulmaca Çözüyormuş Hissine Kapılacağınız Bir Filmler

Soru – Cevap BölümüCategory: Konu Dışıİzlerken Âdeta Bir Bulmaca Çözüyormuş Hissine Kapılacağınız Bir Filmler
motosiklet Staff asked 1 ay ago

İzlerken Âdeta Bir Bulmaca Çözüyormuş Hissine Kapılacağınız Bir Film, 23 Numara Fİlmini izleyin, izlemiş olanlar tekrar tekrar filmleri arasına alabilirler.

Kaynak görüntüyü göster

23 Numara / The Number 23 (2007)

Jim Carrey’nin komedi dışında da iyi roller kesebileceğini kanıtladığı bir film. 23 sayısını saplantı haline getiren bir karakterin psikolojik süreci, bu gizemin içine saplanarak ilerliyor.

Özet
Walter Sparrow, kendi yaş gününde karısını almaya gecikir. Agatha, bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman bulur. Bu kitaptaki hikaye, numeroloji ile ilgili bir cinayet gizemini içerir. Yirmi üç sayısı etrafında döner her şey. Kitaptaki hikaye Walter’ı fazlası ile etki altına alır. Hayal kurmaya başlar. Hayatında “23” sayısı ile yorumlayabileceği olaylara dikkat kesilir. Kitabın yazarının peşine düşer. Bir otelde 23 numaralı odada kalır ki burası hikayede olayların geçtiği mekandır. Bunun üzerine Walter bunun aslında bir roman olmadığına inanmaya başlar. Karısı ve oğlu onu korumak için kendisine yardım etmek isterler. Yavaş yavaş kendisini ve ailesini tehlikeye sokan Walter, gerçeğe doğru yaklaşmaktadır. Joel Schumacher’n yönettiği filmde Jim Carrey baş rolde.

2 Mart 2007 Sinemada / 1s 38dk / Gerilim
Yönetmen Joel Schumacher
Senarist Fernley Phillips
Oyuncular: Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman
Orijinal adı The Number 23

Bu arada yeni açılan movies facebook kanalına bekleriz, bu tarz paylaşımları hergün sayfamıza ekliyoruz.

1 Answers
motosiklet Staff answered 1 ay ago

 Kapan / Fermat’s Room (2007)
Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir. Bunun yanı sıra çözmeleri gereken en önemli problem ise, kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişki olacaktır. Akıl yürütmek benim işim diyorsanız film derhal izlenmeyi bekler.
Kapan (Fermat's room) - Türkçe dublaj - YouTube
Yönetmen Luis Piedrahita, Rodrigo Sopeña
Senarist Luis Piedrahita, Rodrigo Sopeña
Oyuncular: Lluis Homar, Alejo Sauras, Elena Ballesteros
Orijinal adı La habitación de Fermat
 
 
Dört şansız matematik uzmanı adeta kabir azabına tutulmuşlardır. Zira birbirini hiç tanımayan bu dört zeki genç, eksantirik özelliklere sahip tuhaf biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için gizemli bir mekana davet edilir. Orada uzmanları kötü bir sürpriz beklemektedir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir. Bu yetmiyormuş gibi bir büyük sorunsal ile daha karşı karşıya kalırlar. Kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişkiyi çözmeden kurtuluşları yoktur. Fermat’s Room, Luis ve Rodrigo’nun yazıp yönettikleri ilk uzun metrajlı film. Filmde yer alan genç oyuncular ise bugün İspanya’nın en genç ve yetenekli yıldız oyuncularından oluşuyor.

Your Answer

12 + 13 =