Honda pcx kullanıcıları

Soru – Cevap BölümüCategory: HondaHonda pcx kullanıcıları
Utamer asked 2 sene ago

Merhaba, 2020 Honda pcx motorum fazla titreşim yapıyor, yolda giderken gidondaki titreşim bunu bana hissettirmeye başladı ve gaz verirken ilkönce sallıyor bir an kesiyor. Henüz 4.400 km de motorum, nedir sizce neden olabilir, teşekkürler

11 Answers
motosiklet Staff answered 2 sene ago

Bunun birkaç nedeni olabilir, Balataya toz kaçıyor ve her seferinde servisde temizlemek gerekiyor, 1 – 2 hafta iyi oluyor, bütün honda pcx lerde ve forzalarda hattaahatta Yamaha scooter tiplerinde dekde buybu sorunbsorun var, yok honda severler olarak buna alışacağız ya da alışacağız başka yolu yok. İkinci neden ise giderken sallama yapıyorsa arka çantadan yapıyor olabilir ama bu daha düşük bir ihtimal.
Ön varyatörü temizletip iç kısmını yağla ama hafifçe olsun taşıp kayışa gelmryecek şekilde olması gerekiyor. sorunun kesin çözülecektir fakatmfakat üstte dedigimtdediğim gibi yeniden olacaktır, ne ses ne titreşim kalır yaparsan, ama bir süre sonra tekrar yapmaya başlayacaktır.

Mkopar answered 2 sene ago

Lastik almak istiyorum satan ya da önerisi olan var mı?

Uef answered 2 sene ago

Micheli City grip alın diğer lastik çeşitlerinde bu kadar kaymamazlik ve yol tutuş göremezsin. Pirelli öneriler almayın, anlas lastik çeşitlerinde bakın onlarda muadil denebilir.

Fıksnxnmdş answered 2 sene ago

Merhaba, benim 2020 pcxim var. Motoru 1 kere düşürdüm ve sağ grenaj çatladı. Sonra ön kapaktaki(aşağıda grenaj ın yanında) kombine fren sıvısının olmadığını fark ettim. Bu düşürmeye bi alakası var mı acaba? Servisten randevu talep ettim en kısa sürede götüreceğim. 

motosiklet Staff answered 2 sene ago

Hidrolik sıvısı dökülür mü, çatlarsa evet frene sıvı gitmez ve belirli süre sonra tutmaz olur. Alakası vardır, çatlak var mı bakın, onarmak işe yaramayabilir, yenisini almak gerekir.

Myener answered 2 sene ago

250 lik joymax al, kymco people s al, alma pcx daha çok sorun, daha fazla servis ücreti, pahalı parçalar çok gereksiz.

motosiklet Staff answered 2 sene ago

Zaten servise götürdüyseniz problemi çözerler, iyi sürüşler