Hangi aşıyı olacaksınız? Sinovac mı, Biontech mi?

Soru – Cevap BölümüHangi aşıyı olacaksınız? Sinovac mı, Biontech mi?
Turgut asked 1 sene ago

Sinovac mı, Biontech mi olacaksınız. Annem sinovac aşısı oldu. 2 doz oldu herhangi bir belirti, halzi,,sizlik olmadı. Ben ise hala düşünüyorum. Gazatelerin sayfalarından okuyup evet olunur diyoruz sonra tartışma ve twitter’da bakıyoruz ani ölümler var.  Ne olacaksa olsun yarptırmama kararı alıyorum sonra yine başka bir tartışma dönüyor, erteleyip duruyorum. Sizde durum nedir?

9 Answers
motosiklet Staff answered 1 sene ago

Aşı olmayı düşünmüyorum. 🙂

Absedo answered 1 sene ago

Bu soruya hiç kimse cevap veremiyor.1 ve 2. aşı arası zaman dilimi abd de 3 hafta.almanyada 2 hafta ingilterede 3 ay.Turkiyede başlangıçta 28 gün.sonrasinda 45 gün.sonrasinda 21 gün ???.kim haklı.yada söylemi düşünelim ilk aşıyı olun 2.asiyi 90 gün içinde olun. biontech için.

Koray answered 1 sene ago

Aşılı olanlar tam korumada mı? Yani aşılı olana tekrar bulaşmıyorsa neden herkes aşılanır? Aşılı olan da tekrar covid oluyor değil mi ? O zaman aşılı olanında pozitif olma ihtimalinden bir araya gelmezsiniz? Bak şimdi kafa karıştı. Siz söyleyin; Aşılı olan tekrar covid olur mu?

Cemilck answered 1 sene ago

Arkadaşımın annesi 74 yaşında, Sinovac aşısını olmuştu, zaten sağlık sorunu olduğu için evden çıkmıyor, kızı bile annesinin yanında zaman geçirmekten korkuyordu, geçen hafta doktora götürdükleri hastaneden sonra covid oldu, yoğun bakımda. Halâ gevşek davrananlara çok kızıyorum.

Xeonlife answered 1 sene ago

Hocam yeğenim Tayland da yaşıyor ayın 9. unda Bangkok ta Çin aşısı olmuş tek doz bayramda Türkiye de olacak kendisi Biontech yaptırabilir mi? 1 hf ara ile 18 Temmuza alınmış bir randevusu var. Bilen aydınlatırsa sevinirim. Doktorlar para aldığı ve aşı sevici oldukları için onlara sormayı tercih etmedim.

Muratamaemindegil answered 1 sene ago

Hocam iki doz biontech oldum. 2.doz 7.gün. 14. günü bekliyorum içim rahatlasın diye. T hücrelerindeki bağışıklık yanıtı da 14 gün gibi bir süreye ihtiyaç duyuyor mu, aşı bunu da sağlıyor mu, merak ettim. Umarım doğru bir soru olmuştur.

Dicle answered 1 sene ago

Kuaföre gittiğimde ya da taksiye binecegimde ilk soracağım şey hes uygulamasından aşı kartları olacak artık . Madem kuaför ve taksi lüks, lüksten yararlanacaksam kemerimi takmalıyım. Ayrıca iki arkadaş soru sormuş bence yeri değil ama bilen vardır belki, aşı kartı evcil hayvanlarada veriliyor, insanlarada verilmeli, kimliğe işlenmeli. Aşı karşıtı değilim ama olunsa iyi olur diğyenlerdenim. Olmayanlara lafım yok. 2 doz yeterli gerisi gerekzi.