Günün kamu spotu

by Fshas
3 hafta ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: YamahaGünün kamu spotu
Fshas asked 3 hafta ago

Günün kamu spotunu ben paylaşayım. Sabah sinirli bir şekilde yola çıktım aptallık edip arabalara makas ata ata 140 150 giderken O3 te tam Bayrampaşa viyadüğünde trafik inanılmaz bir şekilde aniden durdu. Axis İstanbul önünde zincirleme kaza olmuş ta oradan buraya trafik sirayet etmiş. Yaşadığım o 10 saniyelik anı saatlerce anlatabilirim beynimin ne kadar hızlı çalışıp karar verip uyguladığına halen inanamıyorum. ABS yi devreye sokmadan frenleme yapmaya çalışmam 70 km ye düştüğümde ABSnin devreye girip sağa sola savrulurken arabalara çarpmamak için yaptığım manevralar inanın berbat bir durum o kadar kastım ki kendimi sol kolum hala benden bağımsız gibi hissediyorum. Belki 1 saniye geç görseydim fren lambalarını yada önümdeki aracın fren lambaları arızalı olsa veya arkamdaki araç benim yaptığım oranda fren yapamasa şuan belki acı kaybımız diye adım geçecekti demem o ki sakin kullanmak hayat kurtarır. Hepimize kazasız belasız günler… X-max fan kulübü Facebook, alıntıdır

5 Answers
motosiklet Staff answered 3 hafta ago

Malesef kaza anını atlatabilen çok az kişi oluyor. Ya tetikte olmamak, ya da ne yapacağını bilmemek, o durumlar ile karşılaşmamış olmamak ne yapacağınızı şaşırmak gibi durumlarla karşı karşıya kalıyorsunuz.

1 saniye sizi ölümden döndürüyor. Geçmiş olsun. iyi sürüşler

Gercank answered 3 hafta ago

Dikkatli ve efendice motosiklet kullanırsan kaza yapma riskin azalır.
Aşırı hız ile kaza yaparsan ya ölürsün yada ağır yaralanmalar ve kırıklar ile atlatırsın. Ölüm riski heryerde.
Bugün otobanda giderken tam viraj dönüşü 200-300 tane koyun sürüsü yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Aşırı hız yapsam eminim kötü bir kaza yaşayabilirdim.
Motosiklet kullanmak zevk işidir, beceri gerektirir. Ben şuna inanırım her zaman aptal adam motosiklet kullanamaz. Dediğim gibi ölüm heryerde ben askerim işim gereği ölüme en yakın olanlardanım olaya tamamen ölümü katarsak ölüm karşıdan karşıya geçerken de var.
O yüzden motosiklet sizi korkutuyorsa YouTube’ den motosiklete dair videolar izleyin ve küçük cc başlayın.
Herkesin dediğine bakarsanız hayatta hep başkalarını izlersiniz. Bir ömür boyu motosiklet sürün mutlu kalın.

Bülent answered 3 hafta ago

Bence trafik tecrubesi cok onemli.
Yasim geregi istanbul trafiginde aktif olarak 25 yildan fazladir arac kullaniyorum.yolun akisi serit kullanma kavsak gecisi takip mesafesi vs vs onlarca beceriye hasil olmama
Ayrica istanbul trafiginde uzun zamandir bisiklet de kullanmama ragmen bende baslarda hep endiseliydim.
Ben tum bu tecrubelerime guvenerek kucuk cc bir motorla basladim.youtube da onlarca video seyrettim kazalarin nasil oldugunu farkli egitim videolari vs vs
Benim nacizane tavsiyem once iyi bir egitim almaniz.surucu kurslarindan bahsetmiyorum tabi ki. Sonrasinda karar verirseniz ekipmanlarinizi tamamlarsın sonrasında motorunu alırsın.
Bir egitim videosun soyle demişlerdi. Trafikte görünmezsiniz gibi gitmek gerek. Kimsenin sizi görmediğini düşünerek sürmek ilk zamanlarda size cok şey katar.

Sevgiler

Teryermot answered 3 hafta ago

Motosiklet tutkusu uyuşturucu gibidir, kazası hapa benzer, rüzgarı uyutur gibi yavaş yavaş alırşırsın, o rüzgarı 20 sene farkedersin, acısını o zaman yaşamaya başlarsın.

Hasan Durmuş answered 2 hafta ago

Trafikte saygı ve sürüş kuralları
Trafik iki şeritte 50-60km/sa hızlarda akıyor. Bir motosiklet kendi şeridin ortasında 30km/sa hız ile ilerliyor. O şeritte, motosikletin arkasında bir birikme. Motosikletin arkasında bir araç tamponu ile neredeyse dokundu dokunacak. Sürücünün psikolojisini tahmin ediyorum 🙂
Konacık ışıklarda motosiklet yanıma geldi. Durumu kendisine nazikçe ilettim. Beni tersler halde; “Bende trafikte aracım. İstediğim hızda, istediğim şeritte giderim.” dedi. Birşey demedim, pencereyi kapadım. Evet biraz haklısın, sende araçsın, lafım yok.
Sizlerden ricam, özellikle acemi ve motosiklet kullanmaktan tedirgin olan motosiklet sürücüleri; Lütfen sağ şeritte, evet şeritteki konumunuz size kalmıştır ama lütfen trafik akış hızında yol alın. Aynalarınızı sıklıkla kontrol edin. Sadece ileri bakmakla olmuyor !!! Ayna ve çevresel bakışlarınızda çok önemli. Baktınız arkanızda bir araba var ve sizi tedirgin ediyor, gerekiyorsa emniyet şeridine kısa süreliğine geçin ve arkadaki araca yol verin, tekrar şeridinize girin.
Güvenli, dikkatli, tedbirli sürüş yapın; Hayatta kalın.
Alıntıdır

Your Answer

15 + 10 =