Soru – Cevap BölümüCategory: Konu DışıGüncel film önerileri 2020
motosiklet Staff asked 1 sene ago

Sizlere film önerileri vereceğim bir bölüm açtım, ilgilenirsiniz veya ilgilenmezsiniz. Ben kendi izlediğim filmleri sizlerle paylaşacağım.

  1. Film 99. Block, güçlü bir dramaya sahip, hapishane filmi 
    Cell Block 99’daki Brawl, S. Craig Zahler tarafından yazılan ve yönetilen 2017 Amerikan neo-noir hapishane gerilim filmi. Vince Vaughn, Jennifer Carpenter, Don Johnson, Udo Kier, Marc Blucas ve Tom Guiry rol alıyor. 74. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yarışmaya katıldı.

  2. Wind River, Taylor Sheridan tarafından yazılan ve yönetilen 2017 neo-Batı cinayet gizem filmi. Film, Jeremy Renner ve Elizabeth Olsen’i ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi izleyicisi ve Wyoming’deki Wind River Indian Reservation’da bir cinayeti çözmeye çalışan bir FBI ajanı olarak canlandırıyor.

  3. Aylak Fareler 1995 ABD yapımı bir gençlik komedisidir. Özgün adı Mallrats olan filmin yönetmen ve senaristi Kevin Smith’tir. Filmin başlıca rollerinde Jason Lee, Jeremy London, Claire Forlani, Shannen Doherty, Ben Affleck, Jason Mewes, Kevin Smith, Joey Lauren Adams ve Stan Lee oynamışlardır. 

  4. Charlie Countryman, yönetmenlik denemesinde Matt Drake tarafından yazılan ve Shia LaBeouf, Evan Rachel Wood ve Mads Mikkelsen’in oynadığı yönetmenlik denemesinde Fredrik Bond’un yönettiği 2013 Amerikan-Romen romantik drama filmi. Filmin prömiyeri 21 Ocak 2013’te 2013 Sundance Film Festivali’nde yapıldı.

  5. Stay, 2005 yılı ABD yapımı sinema filmidir. Başrollerinde Ryan Gosling, Ewan McGregor, Kate Burton, Naomi Watts ve Elizabeth Reaser’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Marc Forster yapmıştır.

Şimdilik önerilerim bunlar devamı gelecektir, sizde beğendiğiniz filmleri ekleyebilirsiniz.

32 Answers
motosiklet Staff answered 1 sene ago

Hell or High Water, David Mackenzie tarafından yönetilen ve senaryosu Taylor Sheridan tarafından yazılan 2016 yapımı Amerikan neo-Western soygun-suç filmi. Filmin senaryosu 2012 yılında yapımına başlanılmamış iyi senaryoların yer aldığı Kara Liste’de yer aldı

motosiklet Staff answered 1 sene ago

Soğuk Savaş, Paweł Pawlikowski’nin yönettiği 2018 çıkışlı Polonya yapımı drama filmidir. İlk gösterimini 2018 Cannes Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde gerçekleştiren filmin başrollerinde Joanna Kulig ve Jeanne Balibar yer almaktadır.

motosiklet Staff answered 1 sene ago

Bilim kurgu fantastik sinema severler toplansın

Predestination Zamanın Ötesinde izle
Zamanın Ötesinde (Predestination) Türkçe dublaj 1080p Full HD izle
IMDB: 7.5
Tür: Gerilim, Bilim-Kurgu,
Yapım: 2014
Yönetmen: Michael Spierig , Peter Spierig ,

Oyuncular: Ethan Hawke , Sarah Snook , Noah Taylor , Christopher Kirby , Madeleine West , Jim Knobeloch , Freya Stafford , Elise Jansen , Tyler Coppin , Christopher Stollery ,
Film Özeti: Sıkı bir bilimkurgu filmi olan Predestination, zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zaman ajanının hikayesini konu ediyor. Gizli bir servise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır… Görevi için 1970 yılına New York’ta barmen olarak çalışmaya başlayan ajan orada “Evlenmemiş Anne” rumuzlu John isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Küçük bir bar sohbetiyle başlayan ikilinin sohbeti, gecenin ilerleyen saatlerinde daha da derinleşir * Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu’nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar. Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor.

motosiklet Staff answered 1 sene ago

motosiklet Staff answered 1 sene ago

Bilim kurgu film önerisi – 2067 filmi izle, 2067 movie

2067, Avustralyalı yazar/yönetmen Seth Larney’den bir kafa karışıran bilim kurgu ve gerilim filmi daha. Film, iklim değişikliğinin tüm bitki yaşamını ortadan kaldırdığı distopik bir gelecekte geçiyor. İnsanlar sentetik oksijeni soluyarak hayatta kalırlar ancak bedeli korkunçtur. Yapay hava, kalan nüfusu öldüren bir “hastalığa” neden olur. Kodi Smit-McPhee, son şehrin istikrarsız nükleer reaktöründe yeraltında çalışan bir teknisyen olan Ethan Whyte rolünde. Mümkün olduğunca çok vardiya için gönüllü olur. Sevgili karısı (Sana’a Shaik) “hastalıktan” ölmektedir. Hayatta kalabilmek için en kaliteli oksijene ihtiyacı vardır. Ethan’ın babası Richard Whyte (Aaron Glenane), yaklaşan kıyameti tahmin eden tanınmış bir bilim adamıydı. Ethan çocukken öldü ancak oğluna gerçekten tuhaf bir hediye bıraktı. Ethan ve ömür boyu en yakın arkadaşı (Ryan Kwanten) karanlık derinliklerden sentetik oksijen üreticileri Chronicorp’un pırıl pırıl karargahına çağrılır. Şirketin CTO’sunun (Deborah Mailman) şok edici bir teklifi vardır. İnsanlığı kurtarabilecek bir çözüm geliştirmişlerdir. Ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü, cihazı kullanan Ethan olmalıdır. İnançlı bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Ya ölmekte olan bir dünyada karısıyla kalacak ya da onu kurtarmak için her şeyi geride bırakacaktır.

Yönetmen Seth Larney
Oyuncular Deborah Mailman, Kodi Smit-McPhee, Ryan Kwanten, Sana’a Shaik
Yapım 2020 Filmleri Avustralya
Tür Bilim Kurgu Filmleri
Süre 114 dk

motosiklet Staff answered 12 ay ago

Günün film önerisi –  The Devil To Pay – Reckoning izle, dram, gerilim cinsinden bir fil yavaş ilerliyor ama ilginç sayılır.

Amerika’nın Appalachian bölgesindeki bir kasabada, hayat her zamanki gibi devam etmektedir. Çiftçilik yaparak kendisinin ve oğlunun geçimini sağlamakta olan Lemon Cassidy’nin kocası bir süre önce ortadan kaybolmuştur. Bölge insanlarının inanç ve adetleri arasında trajik bir şekilde kaybolan kocasının ardından Cassidy ve oğlu sessiz sakin yaşamlarına devam etmektedir. Fakat bir gün, bu komünün lideri, on yedi yıldır süregelen ateşkesi yok edecek kadar önemli bir borcun ödenmesi gerektiğini Caasiy’e söyler. Uzun zamanadır kendi haline yaşamakta olan Cassidy ise oğlunun hayatının tehlikede olduğunu anlar ve işlerin eskisi gibi gitmemesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Bölge halkının kültürünün baskısı altında bir anne olarak, oğlu için her şeyi göze almaya hazırdır. Cassidy, oğlunun ve kendinin hayatı için ne kadar ileri gidebilecektir. Başrollerinde Danielle Deadwyler, Catherine Dyer ve Jayson Warner Smith’in oynadığı 2019 ABD yapımı filmin senaryosunu ve yönetmenliğini Lane Skye ve Ruckus Skye yapmaktadır.

Yönetmen Lane Skye, Ruckus Skye
Oyuncular Adam Boyer, Catherine Dyer, Danielle Deadwyler, Jayson Warner Smith

motosiklet Staff answered 12 ay ago

Netflix’in bilinmeyen en iyi dizisi
Tepedeki Ev, Netflix için Amblin Television ve Paramount Television prodüktörlüğünde Mike Flanagan tarafından yönetilen ABD doğaüstü korku dizisidir. Dizinin oyuncu kadrosunda Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel ve Victoria Pedretti yer almaktadır.
İlk bölüm yayın tarihi: 12 Ekim 2018
Dram, Doğaüstü, Korku Kurgusu
The Haunting Of Hill House Oyuncuları (Oyuncu Kadrosu) Kimler?
 Hugh Crain: Ailenin babası rolündedir. Bu karakter eşine ve çocuklarına oldukça düşkündür. 92 yılında eşi ve çocukları ile birlikte Hill House’a taşınır. O yıl içerisinde eşi ile ilişkileri trajik bir olay sebebi ile sona erer. Tarih 2018 yılını gösterdiğinde ise Hugh yalnız başına yaşayan ve her gün vicdan azabı çeken bir adamdır.
 Olivia Crain: Dizide ailenin annesi rolündedir. 92 yılında ailesi ile taşındıkları evde yaşanan paranormal olayların içinde yer alır. Sürekli migren ağrıları çeken Olivia evdeki hayaletler ile de iletişim halindedir.
 Steven Crain: Steven karakteri 92 yılında taşındıkları evde hiç bir paranormal olay yaşamayan ailenin en şanslı üyesidir. Evde yaşadıkları son gece hariç yaşanan olayları ailesinin abarttığını düşünmektedir. 2018 yılında ailesinin anlattığı Hill House da yaşanan olayları kitaba dönüştürür ve bundan para kazanmaya başlar.
 Shirley Crain: Shirley ailenin en büyük çocuğudur. 2018 yılında evlenmiştir ve oldukça mutlu bir evlilik yürütmektedir. Kocası ile beraber bir morg işletirler. 92 yılındaki olayları da unuttuğu görülmektedir.
Theodora Crain: Theodora ortanca kardeştir. 92 yılında yaşanan olayları atlatmak adına çocuk psikolojisi okumuştur. 2018 yılında ise artık bir pedagogtur ve yaşadıklarını çoktan atlatmıştır.
 Luke Crain: Luke ailenin en küçüğü olan ikizlerden biridir. Yaşanan olaylar zamanında oldukça küçük olmasına rağmen yaşadıklarının etkisinden çıkamaz. 2018 yılında alkol bağımlısı olmuştur ve hayatına değişik bir yön vermiştir.
 Elenor Crain: Luke’un ikizi rolündedir. Takma adı Nell’dir. Çocukken yaşadığı paranormal olayların travmasından hiç bir zaman kurtulamaz. Karakter uyku felci rahatsızlığı yaşamaktadır.
 The Haunting Of Hill House Yönetmeni Kimdir?
 Dizinin yönetmenliğini Mike Flanagan yapmaktadır.
 The Haunting Of Hill House Yapımcısı Kimdir?
 Tepedeki Ev dizisi Netflix yapımı bir dizidir.
 The Haunting Of Hill House Senaristi Kimdir?
 Dizinin senaristliğini Mike Flanagan ile beraber Trever Macy yapmıştır. Dizi aile draması ve korku türünde bir yapımdır.

1 2 3 5 Sonraki »
Your Answer

15 + 6 =