Green Cell elektrikli bisiklet aküsü

Soru – Cevap BölümüCategory: KarşılaştırGreen Cell elektrikli bisiklet aküsü
motosiklet Staff asked 1 sene ago

Green Cell elektrikli bisiklet aküsü, 48 V pil, elektrikli bisiklet için. Ortalama fiyata sahip alınabilecek özelliklerde olan yeni tip akü. Özellikleri aşağıdadır. Alınıp alınmayacağına göre karar sizin. iyi sürüşler
 

Pil Sayısı
1 Lityum İyon pil gereklidir.

Marka
Green Cell

Pil Hücresi Bileşimi
Lityum iyon

Voltaj
48 Volts

Tekrar Kullanılabilirlik
Şarj Edilebilir

Bu ürün hakkında

  • Kaliteli Green Cell hücreleri garantili aküler, mükemmel performans, erişim mesafesi ve uzun kullanım ömrü garanti eder.
  • Akü, 500 şarj döngüsü mümkün kılan en kaliteli Green Cell hücreleri ile donatılmıştır. Entegre BMW sistemi, akünün motor ile düzgün iletişim ve yüksek işletim güvenliği sağlar.
  • Mevcut kapasitesi sessiz sürüş sırasında 140 km’ye kadar veya maksimum performansta 70 km’ye kadar sürüş imkanı sağlar.
  • Setin içinde: Elektrikli bisiklet aküsü, şarj cihazı, 2 x anahtar.
  • Kapasite: 12 Ah | Gerilim: 48 V | Ölçüler: 33,3 x 8 x 11,2 cm | Şarj bağlantısı: 5,5 mm-2,5 mm | Fiş: Kablo

2 Answers
Alpert answered 1 sene ago

DERİN DÖGÜLÜ (DEEP CYCLE) JEL AKÜ Bir İngilizce terim olan “Deep Cycle” nin Türkçe karşılığı “derin döngü” anlamına gelir. Deep Cycle kelimesinde geçen “cycle” kelimesinin okunuşu saykıl dır. Ve deep cycle akülerde cycle yani saykıl sayısı akünün kalitesini başka bir deyişle akü ömrünün uzun olmasını sağlayan temel faktördür. Not: Deep Ceycle akülerde cycle (saykıl) sayısının önemine bir alt başlıkta daha detaylı değineceğiz. Deep Cycle aküleri kısaca tanımlamak gerekirse şunu söyleyebiliriz. Deep Cycle Jel aküler sık sık şarj de şarj (doldur boşalt) durumunda kapasite kaybına uğramayan akü tipidir. Deep Cycle jel aküler ilk alındığı gün özelliği itibariyle performansla çalışır. Bu lik performans ilk 15-20 şarjda kademeli olarak artış göstererek 0 performansa ulaşır. İlk 15-20 şarj sonrası 0 performansa ve tam kapasiteye ulaşan jel aküler sonrasında uzunca bir süre ( saykıl sayısına göre 4-8 yıl arası) 0 performansla çalışmaya devam edip sonrasında bu durum kademeli olarak azalarak akünün kullanım ömrü tamamlanmış olur. Ek bilgi: Deep cycle özelliğine sahip olmayan akü tiplerinde ise aküler ilk alındığında performansı 0 olup ilk şarjdan itibaren akü ömrü kademeli olarak kısalmaktadır. Yani deep cycle özelliğine sahip jel akülerde olan şarj deşarj durumunda akü ömrünün kapasite değerinin korunması bu özelliğe sahip olmayan akülerde yoktur. Zaten diğer akülerle deep cycle jel aküleri bir birlerinden ayıran en önemli özellikte budur.

OrcuKL answered 1 sene ago

KAÇ ÇEŞİT DERİN DÖNGÜLÜ AKÜ VARDIR?
Sanılanın aksine derin döngülü yani deep cycle aküler sadece kuru tip değildir. Derin döngülü aküler kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlar;

  • Kuru tip derin döngülü aküler
  • Sulu tip derin döngülü aküler

Sıvı elektrolit kullanılan sulu tip deep cycle aküler kuru tip deep cycle akülere göre bakım gerektiren akü tüpleridir. Eğer sulu tip deep cycle akü kullanacaksanız kullandığınız sitemde sulu tip aküyü belli zaman aralıklarında kontrol edip saf su ilavesi gerektirip gerekmediğini gözlemlemelisiniz. Sulu tip aküler için bir dezavantaj olan kullanıcının aküyü kontrol etmesi, akü bakımı yapmak zorunda olması kuru tip akülerde yoktur. Aynı zamanda kuru tip deep cycle aküleri istediğiniz pozisyonda kullanabilirsiniz. (yan koyarak kullanmak, baş aşağı kullanmak vb. gibi) Fakat sulu tip deep cycle aküleri içerisindeki sıvının dökülmemesi için mümkün mertebe dik pozisyonda kullanmak zorunda kalırsınız.
Bununla birlikte kuru tip jel aküler darbe ve sarsıntıları dayanıklı olup, yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık durumunda etkilenmez.