Exxenbox'ın kapanması ve satılması

Soru – Cevap BölümüCategory: İbretlik DurumlarExxenbox'ın kapanması ve satılması
Uğur1988 asked 2 sene ago

Konu exxenbox.com gibi yasal olmayan bir platformun 3-5 gün nasıl ayakta kaldığı aslında. Exxen açıldığında işte diyorsun birileri bu platform işine girdi ve netflix, disney gibi olacak. Birileri gidiyor ve kopyalayıp başka sistem üstüne bir illegal site açıyor. Exxenbox arandığında web ailesi diye bir site çıkıyor ve acun tarafından satın alınmıştır yazıyor. Film siteleri veya diğer platformları kopyalamak yerine o kadar meraklılarsa bu işe 3-5 sponsor ile yazılımını kendileri yapsın ve farklı bir kapıdan girsinler.
Konu yasal olmayan faaliyetlere girmekten hiç çekinmeyen bir sürü var. Bu sürü bir çok filmi kopyalayıp, illegal şekilde film siteleri açıyor ve kanun çıkmadıkça bu bu şekilde devam edecek. Avrupa ilkelerinde yasal olmayan sitelerden film seyretmekte suçlar dahilinde kabul edildiğinden kimse buna yeltenmiyor. Exxenbox veya diğer alternatif arayanlara önerim şudur, o kadar yatırımın arkasında tabiki bunu takip edecek ve sizin gibi kaçak siteleri durduracak birileri var.
Her yasal olmayan yolun birde cezalandırıcı bekçisi olacaktır. 9,9 tl vermeyip bunu bile bedavaya getirmeye çalışanlar o oyuncuların haklarınıda çalıyor, bilmem anlatabildin mi? Emeği, yılların tecrübesini, oyunculuğu bitirmekten başka birşey değildir.

3 Answers
Bilgin usta answered 2 sene ago

Bu film piyasasında Türk filmlerini kopyalamama ile ilgili önceden bir birlik vardı. Film sitelerinde ülkemiz sinemasına, tiyatrosuna ve belgeseline yönelik, zarar gelmesin diye paylaşım yapılmazdı ama o birlik gitti yerine umursamaz, eser kopyalayıp, bunun ticaretini yapan ve haksız kazanç sağlayan bir grup geldi. Ne diyeyim exxen’e üye oldum, exxenbox sitesini görünce nasıl bir dakika dur dedim. O gün exxenbox’ın tüm videoları nasıl kopyalayıp yayınladığını izledim. Gerçekten ayıp ötesi bir durum ama bunu yapanın 20 yaşından daha fazla olduğunu sanmıyorum.
Uzatmak istemiyorum ama exxenbox’ı satın almak bir yana o siteyi kuranı mahkemeye verip, canını çıkarana kadar süründürürdüm. Geröekten Acun satın aldıysa, sitenin güzel olduğu için yine domain iyi olduğu için almış olaiblir.

Bulent68 answered 2 sene ago

Konuşanlar’ın bölümlerini izliyorduk ne güzel, neyse ben üye oldum, diğerlerini üyelik ile izleyeceğim bence çok fazla bir para değil. ama kişisine göre değişir. netflix zaten vardı, disney alacaktım vazgeçtim, exxen.com üyeliği aldım. sevdiğim en iyi yeni dizi ölümlü dünya’da oynayan feyyaz yiğit oynadığı diziydi. Sadece konuşanlar ve onun için üye oldum.

Levento answered 2 sene ago

Yarışmalar için girip üye oldum exxen.com a ama az bölüm olduğu için devam etmedim. konuşanları seyrettim sevmedim.