Elektrikli motosiklet konusuna dikkat

Soru – Cevap BölümüCategory: SorularElektrikli motosiklet konusuna dikkat
Hasan Hidayet asked 3 sene ago

Lütfen dikkat bu motosikletler 10 yaşındaki veletlerin altında da olabilir, 30, 35 yaşındaki ehliyetsiz süren avarelerinde elinde yeni tip oyuncaklardır. Cezayı umursamazlar, kaza yapmayı iplemezler, sadece sürerler. Bir çoğu kaza yapar, sizi de kazaya sürükler.
250w üzeri tüm elektrikli scooterların mutlaka tescil (plaka / ruhsat) ihtiyacı bulunmaktadır. Kanunen zorunlu olan bu işlemleri satış firmaları müşterilerine genellikle bildirmemektedirler.
Alırken alıcı olan tip onay belgesi isteyin. Bu belge trafiğe çıkmaya yeterlilik belgesi olarak millet arasında bilinmektedir. Bunun olmaması durumunda sizi ilk çeviren polis amca, aracınızı bağlar ve yılan hikaye burada başlar. Sonrasında trafik şube, emniyet, trafik tescil, gümrük tescil, ithalat evraklar gibi şeklinde hayatınızı çekilmez hale getirirler.

Satın alma sırasında ısrarla bu konuyu sorun ve sonradan bir sorun çıkarsa ürünü almamakla tehdit edin, mutlaka size gerçeği bildirirler.

bu yazıda kamusal hizmet olarak burada bulunsun bilinmeyen olarak netleşsin.

1 Answers
Tufan answered 3 sene ago

Sİgorta konusuna dikkat, yapılabiliyor, bence yaptırın kazada canınız yanmasın, bakım ve muayene yaptırmazsanız yolda çevirirler ve ceza yersiniz. Tamam vergi yok ama satın alma ruhsat gibi detaylar var. B ehliyet ile kullanılabilir modelleri var ama hepsi değil. 45km hızı geçen, anayola çıkan her araç plaka almak zorunda.