Derbi Stx motosiklet kullanıcıları

Soru – Cevap BölümüCategory: SorularDerbi Stx motosiklet kullanıcıları
Hulusi asked 2 sene ago

Merhabalar, ilk vitesli motor alacağım. bir kaç kişiyle konuştum ama daha önce kullanmadığım için nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorum, stx motoru beğendim, görüntü olarak çok iyi, bilgi yok, motorda ileriye dönük problem çıkar mı, parçaları orjinal sitesinde varmış sanırım sadece fiyatları nasıl diğer motorlara göre, yardımcı olursanız sevinirim. Birde rks titanic-150 alabilirim, stx le karşılaştırabilir misiniz?

2 Answers
motosiklet Staff answered 2 sene ago

Derbi Stx Motosiklet konusunda çok fazla bilgim yok, forumdaki arkadaşlar sorularınıza cevap verecektir ve  rks Motosiklet hakkında dayanıklılığı konusunda bilgim daha fazla, dayanıklı, güvenli bir motor bakım ve servis ucuz alınabilir.

Tatile çıktığımda yolda da rks rn-170 konusunda bir arkadaşla konuşmuştum o da çok beğendiğim, çok sorunsuz temel bir makine olduğundan bahsetmişti onun dışındaki modelleri hakkında da çok fazla bilgim yok diyebilirim.

Hifalgo answered 2 sene ago

Merhaba, RKS RK200-R ve Kanuni GT 170  alabilirsin, rks rn 180 var, tercihe göre değişebilir, rks rn 180 dayanıklı, torklu ve uygun fiyatlıdır. Servis fiyatları uygundur, yağını suyunu eksik etmezsen 10 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Ben performans istediğim için rk200-r aldım. Hız ve çeviklik istersen 200cc al.
Kötü yönü yoktur, lastiklerini iyi seç ben Michelin ve anlas lastik kullandım, ikiside güzel performans lastikleri, anlas ıslak ve kuru yolda daha iyi, Michelin ıslak yolda çok iyi değil. Yağ olarak motul ve Castrol kullandım, motul daha iyi performans veriyor. Yolda hiç kalmaz, uzun süre bakım bile yapmadan her şekilde kullanırsın, LED far takınca iyi oluyor. Yoksa far iyi değil, tek kötü yönüdür. Ben bursa ve İstanbul’da iki kere bakım yaptırdım, Bursalı ustalar daha iyi, makinadan anlıyorlar. İstanbul’da yaşıyorsan servis fiyatları pahalı olabilir. 
 
İyi sürüşler