Android 12 Go özellikleri

Soru – Cevap BölümüCategory: Konu DışıAndroid 12 Go özellikleri
Orçuner asked 2 sene ago

Android 12 Go da neler var?

Google’ın uzun süredir devam ettirdiği Android Go sürümü düşük donanımlı telefonlar için sistemi verimli kullanacak yazılımlar amaçlıyor. İşletim sisteminin kendisi ve uygulamaları kaynak kullanımını azaltarak cihazların akıcı çalışmasını sağlıyor. Android 12 Go sürümüne yapılan optimizasyonlar ile birlikte uygulamalar yüzde 30 daha hızlı bir şekilde açılıyor ve akıcı animasyonlara sahip. Üçüncü taraf geliştiricilere de bu API sağlanacak ve tüm uygulamalar hızlanacak.
Android 12 Go Edition, Uygun Fiyatlı Telefonlar İçin Yola Çıktı! - CHIP Online

Az kullanılan uygulamalar bekleme moduna alınıyor ve batarya ömrüne katkı yapılıyor. Files Go uygulaması ise silinen dosyaların 30 gün sonra geri alma imkânı veriyor. Yakındakiler özelliği ise uygulamaların paylaşımına izin veriyor ve mağazadan indirmek gerekmiyor.

Web sayfalarını gezerken son uygulamalar kısmına eklenen Dinle ve Tercüme Et kısa yolları sayesinde haberleri dinlemek veya hızlı tercüme yapmak mümkün oluyor. Ekran kilidi üzerinde profil değişimi yapılabilirken Gizlilik Paneli ile de uygulamaların kişisel verilerinize ve donanıma erişimini görebiliyorsunuz.

Ozanco replied 2 sene ago

GM 9 Pro halen Android 10 güncellemesi yapmadı 12 çıktı.Yerli milli diye almıştım. Ne diyeyim Allah’a havale ediyorum

1 Answers
Güngöre answered 2 sene ago

Android neden Windows modeline uygulanmıyor demiş bir arkadaş, anlamış değilim. Android sürümünü, telefon üreticilerin insafına bırakmak nasıl iyi bir tercih olabilir ki olmamalı. Android telefon üreticisi, bu yazılımı kendi donanımlarına İos kadar optimize edemiyor. Yani bu optimize meselesi gittikçe büyüyor garip oyunlar farklı sürümler istiyor, uygulamalar keza öyle.
O zaman Windows gibi hazır yükleme paket şeklinde son kullanıcıya göre çıkarın, isteyen günceller istemeyen versiyonda eskiye razı olur. Ha öyle de olmuyorsa telefon üretimi için güncelleme yapan tek şirket olsun, ek güncellemeleri para ile yapın telefonları kasmayın.