Ağır bakımda neler yapılır? | Motosiklet Sitesi

by Remzi akyürek
3 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: Teknik BilgiAğır bakımda neler yapılır?
Remzi akyürek asked 3 ay ago

Motorum 20bin km’ye yaklaşıyor. Hangi bakımları yaptırmalıyım dediğimde ve araştırdığımda çok Fiyat çıkıyor çünkü bir çok şey değişmesi gerekiyormuş.
Genel olarak aşağıdakileri söylediler bunlara ek birşeyler yoksa kendim değiştireceğim.
20 binde kayış değişiyor. Varyatör bakımı, yağ değişimleri mevsim itibarı ile antifriz kontrolü, fren ve hidrolik kontrolleri yapılıyor. Buji değişiyor. Hatırlayamadığım kontroller yapılıyor. Filtreleri ve frenleri değiştirmeniz gerekiyorsa yapıp, diğerleri için yetkili servise gitmenizi öneririm. Dediler bunlar dışında kalanlar nelerdir kendim yapabilir miyim. Zor ise uygun bir fiyata yapabilecek yer arıyorum. Tavsiyenize açığım. Yer İstanbul, Kadıköy

10 Answers
Yyilmaz answered 2 ay ago

Arkadaslar merabalar benim sorum: ben motoru 2012 de sıfır aldım şu an 30 binde bir kere buji değiştim hava fitresi yağ filtresi hiç değişmedim.
Motor gayet iyi gidiyor çekişiyor iyi bunları mutlaka degismelimiyim hava fitresini yıkayıp kurutup tekrar takıyorum.
Buji en iyi marka hangisini önerirsiniz teşekkür ederim

Gyaman answered 2 ay ago

Buji de Bosch onun dışında yağını suyunu teker hava derecesi ve bakımlarını yaptırın tekerde çürüme kırışma ve çatlama var mı kontrol edin, kullandığınız yakıtı aldığınız yerin temizliği motorun ömrünü etkiler. Alıntıdır

Tg answered 2 ay ago

Çok iyi yapıyorsunuz, böyle devam hava filtresini daha iyi temizlemek için çamaşır makinesine atın. Yağ filitresinide daha 40 km daha değiştirmeyin, hatta yağ bile koymayın. Buji de kalsın daha gider bence hatta ve hatta bence benzin yerine şu koyun bu motor az yakar.
Sonucunda motoruma ne oldu acaba diyene kadar devam edin. 

Your Answer

19 + 2 =