Soru – Cevap BölümüCategory: Geziler GuruplarAdventure motosiklet tavsiyesi
motosiklet Staff asked 4 ay ago

Adventure motosiklet tavsiyesi

1. Kawasaki Versys
İlk olarak Kawasaki Versy’in geniş otoban sürüşü ve uzun turlar için harika bir motosiklet olduğu söylenebilir. Ancak macera anlayışınız en zor koşullara sahip ormanlardan çıkmamak ise sizin için pek de uygun olmayacaktır. Eğer hafif arazi koşullarının ötesine geçmeyi düşünmüyor, rahat bir uzun yol motosikleti bana yeter diyorsanız sizi mutlu eder, fakat motosikletle Gobi Çölü’nü geçmek istiyorsanız başka modellere bakın.

2. Suzuki V-Strom
Suzuki V-Strom, özellikler ile Versys ile aynı sınıfa denebilir ama fark olarak büyük ön lastiği ile biraz daha iyi arazi kabiliyeti sunar. Bu arazi kabiliyetinin adrenalin arayanlar için yeterli olduğunu ise söyleyemeyeceğim. 62 beygir gücü üreten motor bloğuyla oldukça uysal bir model. Sizi tedirgin etmeyecek, sakin fakat aynı zamanda çok zorlu olmayan orman yollarında sizi güvenle taşıyacak bir motosiklet istiyorsanız sizin için doğru seçenek olabilir.

3. Triumph Tiger 800
3 silindirli motor bloğu ve arazi koşullarına özel ABS ve çekiş kontrol sistemleri ile her amaca hizmet edebilen bir model Tiger 800. Arazide kontrol etmesi oldukça kolay ve zorlu koşullarda motosiklet kullanmaya ileri seviyedekiler için ideal bir model yapıyor. Ama modelin yaşattığı süspansiyon problemleri bilinir hale gelmiş. Süspansiyonlar ADV – macera motosikletlerinin en önemli kısımlarından olduğundan bu, bazıları için büyük bir eksi olabilir.

KTM Adventure 890, Triumph Tiger 900 GT, Ducati Multistrata 900 BMW F750GS, Yamaha 900 Tracer.

4 Answers
Alpertyu answered 4 ay ago

4. BMW F800 GS
F800 GS, 800 cc’lik macera motorları sınıfının lideri denileiblir. 85 beygir gücü üreten çift silindirli motor bloğu, asfalt seyrinde heyecan veren model, arazi koşullarında daha da eğlenceli olduğu kesin. Başlangıç modeli değildir. Hafifliği ve kontrol edilebilirliği ile arazide çok kararlı ve dengeli hissettiriyor. Ayrıca BMW’nin f800gs modeli için sunduğu birçok adv-macera aksesuarı büyük bir artısı. Eksi yönleri ise selesinin pek rahat olmamasından söz ediliyor ve göstergesinin çok alçak olması gibi ergonomik problemler cabası. Sanıyorum mühendisler birer kullanıcı değil ve bu problemler zevki azaltıyor, tabii bir de fiyat etkeni var çünkü gerçekten yüksek denilecek kadar fazla bir fiyata sahip.

BülentoTfr answered 4 ay ago

5. Yamaha XT1200Z Super Tenere
Macera motosikletlerinin abileri, 1200 cc’lik seçeneklerin ilki Super Tenere hakkında çok şey söylenir. Bu Yamaha yukarıdakilere göre listeye birazcık yabancı kalıyor, zira Yamaha adv-macera motosikletleri alanında pek tercih edilen bir marka değil. nedeni ise hem tanıtım hem spor modellere ilgisi olanların çoğunlukla markaya ilgisinin olması. Ama macera motosikleti kriterlerinin hepsini karşılaacak kadar güçlü, sorunsuz motor bloğu ile mükemmel yol performansı, alçak selesi ile düşük süratlerde rahat kullanıma sahip. Arazide iyi sayılır fakat oldukça kısıtlı bir şekilde denileibilir. Daha uygun fiyatıyla çok uzun yollar yapacak ve ara sıra arazi kaçamakları düşünenler için uygundur.

Demirkan answered 4 ay ago

6. Kawasaki KLR650
Konu adv-macera motosikletlerine gelince eskilerden kalan ama çok iyi özellikler iile yenilenen KLR650’den pek bahsedilmemesi oldukça üzücü olacaktır. Bu model, şu anda alınabilecek en iyi arazi odaklı macera motosikletlerinden bir tanesidir. Çetin ve zorlu aynı zamanda adrenalin dolu bir macera arıyorsanız KLR650 karşılığını her zaman verecektir. Motosiklette ABS dahil neredeyse hiçbir modern teknoloji unsuru bulunmaması oldukça değişik, bu da balta girmemiş yerlerde seyahat ederken bir problem yaşama olasılığınızı oldukça düşürmekle beraber zevkli bir sürüş deneyimi sunduğu için bilenler bilir demek istiyoruz.

Vedat answered 4 ay ago

7. Ducati Multistrada 1200 Enduro
Multistrada 1200 enduro tamamen ham versiyonu, adv macera motosikleti denince akla gelmeyecek bir modeldi fakat Ducati bunu tersine olacak şekilde değiştirdi. Enduro versiyonu ile önceden 160 beygir gücü, rahat bir yol motosikleti ve adeta tam bir arazi canavarına dönüştürülüş. Kesinlikle ilk alınıp sürülebilecek bir model değil, profesyonel kullanıcılar için test edilmiş e düşünülmüş diyebiliriz.

Your Answer

9 + 12 =