Soğuk havalar için 6 motosiklet kıyafet önerisi

motosiklet-giyimi

Biz motosiklet sürücüleri soğuk havalarda kullanmamayı seçebiliriz.

Fakat sürüş bizim için kolay ulaşımın bir şartı ise işiniz bunu gerektiriyorsa, gerçekten iyi korunmalıyız. Motosiklet kıyafetleri ile yeteri kadar korunmalı ama kolay hareket edebilir olmalıyız.

Soğuk havalar için 6 motosiklet kıyafet önerisi

Temel soğuktan korunma kıyafetlerimiz neler olmalı? Kafamızdan başlayarak aşağıya doğru kıyafetleri seçelim!

  1. Kaskımız hem iyi hava alabilemeli, buğu yapmamalı, yaparsa engellemek için buğu giderici kullanabiliriz. Kask içine maske giyilmesi hem kaskın kokmamasını hemde iyi bir maske dışarıdan gelen soğuğu biraz daha keseceği için iyi olacaktır. Bu arada boynunuzu soğuktan koruyacak bandana veya boyunluk bulundurmanız isizin yararınıza olur.
  2. Kışlık mont kullanmanız önemlidir ve bu montlar 3 katmandan oluşur. İlk katman sizin iç ısınızı korur, adına termal katman denir. İkinci katman dışarı ile ısı alışverişini azaltan, yağmur geçirmeyen bir katmandır, ıslanmanızı engeller. Üçüncü ve asıl dış katman ise soğuktan ve çarpmalar sonrası sizin yaralanmanızı en aza indiren sürtünme katmanıdır. Düştüğünüzde korur, rüzgardanda ve diğer dış etkenlerden de koruyacaktır. Ayrıca bu katmanın hemen altında dirseklik, omuzluk ve bel korumaları bulunmalıdır.
  3. Deri veya tekstil eldiven mutlaka giyilmelidir. Deri bildiğiniz gibi sürtünmelere daha dayanıklıdır. Katmanlı eldivenler elinizin iç ısısını koruyacaktır. Elinizi çarpmalara karşı koruyacak asıl katmak eklem yerleri ve avuçiçi korumalardır.
  4. Belinizi ayrıca korumak için bellik alabilirsiniz. Bellik sizin düşmeler sonrası korunmanızı sağlar ve böbreklerinizi hem sarsıntıdan kısmen korur, hem de soğuklardan koruyacaktır.
  5. Pantolonunuzun üstüne giydiğiniz motosiklet pantolonu ise en az iki katmandan oluşur ve katmanlar arasına dizlik, kalça korumaları yerleştirilmiş olmalıdır. Pantolon sizi dışarıdaki soğuk havadan, düşmelerden ve sürtünmelerden koruyacaktır.
  6. Motosiklet botu sizi ayak, bilek kırılmalarından ve sürtünmeden oluşabilecek yaralanmalardan koruyacaktır. Motosiklet botlarında burun, topuk, bilek ve yan korumalar gibi kısımlar bulunmaktadır. İyi bir bot bileğinizin üstüne kadar kapatmalı hatta kaval kemiğinizi bile korumalıdır.

Motosiklet kıyafetleri için tercihinizi belirlerken mutlaka yukarıdaki özellikleri taşıyan giyim almaya çalışın. Bazı kıyafetler düşündüğünüzden çok pahalı gelebilir. Kıyafetlerin uygun fiyatlara indiği kampanyalı zamanları takip etmeyi unutmayın ve facebook motosiklet bilgileri gurubunda bizlerede soru sormayı unutmayın.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok