Sofuoğlu ve Öncü kardeşler Beştepe’de

0
120

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kenan Sofuoğlu ile 2018 moto 3 şampiyonu Can Öncü ve kardeşi Deniz Öncüyü kabul etti. Can Öncü bildiğiniz gibi Dünya’nın en genç şampiyonu olarak adını Dünya tarihine yazdırmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile Can Öncü ve kardeşi Deniz Öncü ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen kabulde Öncü kardeşler, elde ettikleri başarılara ilişkin Erdoğan’a bilgi verdi. Eski milli motosikletçi Sofuoğlu, Öncü kardeşlerin aynı zamanda 2018 Gençler Dünya Şampiyonası’nın birincisi ve ikincisi olduğunu belirtti.

Özel vize ile katılmıştı

Dünya şampiyonasına yaşı tutmamasına karşın özel vize ile katılan ve son etabı kazanan 15 yaşındaki Can Öncü’nün bu başarıyı elde eden en genç sporcu ünvanı aldığını aktaran Sofuoğlu, “Türk motor sporu demiyorum, dünya motosiklet tarihinin en büyük başarısı.” ifadesini kullandı.

Milli motosikletçi Can ve Deniz Öncü kardeşler kabulde Erdoğan’a Almanya’da yapılan özel bir kask hediye etti. Ziyarette, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya da hazır bulundu.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here