Size Bir Sır Verelim

by motosiklet
4 sene ago
138 Views

İnsan olmak gerçekten zor. İçimizdeki insanı çarpıtmadan sevgi ve saygılı tutmak, onu korumak, geliştirmek gün geçtikçe zor oluyor.

Fakat size bir sır verelim.

Couple riding motorcycle

Kendinizi sevdirmek zorunda değilsiniz. Saygı ise zamanla kazanılan birşey. Sevgi ve saygıyı beraber kazanmak ise sanıldığı kadar zor değil. O yüzden kendinizi yormaya gerek yok.

Sizin bu hayattaki vazifeniz sadece kendinize bakmak, dikkat etmek. Yaşamdaki görevimiz ve bizi mutlu edecek asıl şey, sizinde arasında bulunmaktan hoşlanacağınız arkadaşlar seçerek, onlardan destek almak ve onlarada destek vermek.

Yapılan herşeyi onaylamayın

motorcycle-couple

Sevgi, nezaket ve hoşgörü biraradayken bütün arkadaşlıklar daha düzgün yürür. Herkesin toplum içinde bir görevi var.

İnce düşünce sahte olmadıkça güzeldir

Valentine-couple
Kendi hislerinizi saklamayın. Dışa vurumculuk ve soru sormak her zaman bilge kişiliğinizi gösterir. Duygusal olarak kendinizi yönetmeyide elden bırakmayın.

Merhametli olmak aptallık değildir

Nazikliğini yitirmiş, merhametini yitirmiş insanlarla dostluğunuzu tekrar gözden geçirin, hatta bırakın. Bırakın onlar kendi sahte incelikleri arasında kalsınlar. Gerçek insanlara ulaşın.

İyi olmak içinizden gelmiyorsa kötü olmamayı deneyin, nötr olmakta bir olgudur.

İnsanları keşfederken kendinizi kaybetmeyin, duygu ve düşünceleriniz üzerine yoğunlaşın, mantık hataları yaptığınız konular tekrarlanıyorsa, iyi olmak zorlama gibi geliyorsa, kötülüklerden uzaklaşın.

Kimi ve neyi sevdiğinizi belirledikçe hayat size daha kolay ve ilginç deneyimler sunacaktır.

Etiketler: ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir