Sınıfının En Uygun Fiyatlı 7 Motosikleti

by Cüneyt Dereli
5 sene ago
101 Views

Güzel Görünsün Başka Bişey İstemem, Sınıfının En Uygun Fiyatlı 7 Motosikleti

Ülkemizde motosiklete yeni başlayan her gencin mutlaka söylediği bi sözdür “abi yeterki güzel görünsün kızlar baksın, çok şekil olsun motor, başka bişey istemem”. Asıl önemli olan oturuş pozisyonu, sürüş rahatlığı gibi konular daha sonra gelir bizim için.

Her mahallede mutlaka vardır ya saçıyla giyimiyle dikkat çeken bi kız. Ona baktığında “abi o ne yaa” dersin. Sonra biraz tanıştığında sohbet etmeye başladığında kafasının aslında bomboş olduğunu, o kızla bir ömür geçmeyeceğini anlarsın. Seni etkileyen şey sadece onun görüntüsüdür.(istisnalar kaideyi bozmaz ) Aynı manipülasyon motosiklet dünyasında da var. İncelemeye başlayalım;

En Uygun Fiyatlı 7 Motosikleti

1. Yamaha YZF R125

Yamaha-Yzf-R125

Yamaha-Yzf-R125

Yamahanın muhtemelen sadece görüntüsü sebebiyle yüzbinlerce sattığı bir motosiklettir. Motosikletten anlamayan herkese çekici gelen, agresif tasarımıyla öne çıkan bu motosiklet, sadece tek silindir ve 125cc lik bir hacme sahip. Bu motosiklet ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceğiniz tartışılmaz. Tabi gaz açıp 125cc’lik o tek silindirin fıtı fıtı sesini duyurmadığınız sürece.

2. Yuki Spitzer

Yuki Spitzer 250

Yuki Spitzer 250

Hafif scooterlarını görmeye alıştığımız yuki markası da bu gösteriş pazarından kendine pay çıkarmayı amaçlamış olacak ki Yuki Spitzer ı yapmış. Nispeten R125e göre biraz daha güçlü yapısı 250cc oluşu onu biraz daha güçlü yapıyor. Farlarının mercekli oluşu agresifliği tamamlayarak Yamaha R125’den bi seviye yukarı çıkarıyor. Ama biri Yuki biri Yamaha, ne kadar öne çıkarır siz karar verin.

3. Megelli 250R

megelli 250r

megelli 250r

Tek silindir 250CC ve su soğutmalı bu motosikleti diğer giriş seviyesi motosikletlerden ayıran önemli ayrıntıları var. Üzerinde standart olarak gelen çelik fren hortumu ve papatya disk fren hissini mükemmele yakın seviyeye getiriyor. İsim olarak italyanı andıran, ancak esasında İngiliz olan bu motosikletin en büyük dezavantajı orta üstü devirlerde titreşimi bi hayli yüksek olması. Bu da uzun yolda sizi oldukça rahatsız edebilir. “Aman kim uzun yola çıkacak canım, şurda cafeye gidip iki hava atacaz” diyosanız bu motorla ilgilenebilirsiniz.

4. Honda CBR 125R

Honda CBR 125R

Honda CBR 125R

Giriş seviyesi yarış motoru bakımından şahsi olarak en uygun gördüğüm motosiklettir. Eminim diğerlerine göre çok gösterişli değil (hondanın hiçbir motoru bana göre yamahadan gösterişli değil de neyse) ancak oturuş bakımından, sürücüyü daha büyük yarış motorlarına hazırlama açısından gerçekten ideal bir motosiklet. Her motosiklette olduğu gibi üzerinde gelen berbat lastikleri değiştirerek yumuşak hamurlu lastikler ile güzel viraj zevkleri yaşayabilirsiniz.aynı serinin 250cclik olanı da mevcuttur. Sanırım diğer giriş seviyesi yarış motorlarından tek dezavantajı, aralarında en düşük beygire sahip olması. (giriş seviyesi diyoruz, ne kadar dezavantaj o da tartışılır)

5. Calibre 250R

Calibre 250R

Calibre 250R

belkide yorumu en kısa tutacağım motosikletlerden biridir. Hiçbiyerde görmediğim, ama internette sıkça karşılaştığım bi motosiklettir. Kalıpli bi racing görüntüsü bana 600cclik bi yarış motorunu andırıyor. Deneyen kullanan varsa anlatsın biz de bilelim. Belki topluca calibre 250R a geçiş yaparız.

6. Hyosung GT250R

Hyosung GT250R

Hyosung GT250R

Güney Korenin bağrından kopup gelmiş, şekliyle gidişiyle herkesi etkileyen Hyosung GT250R sanırım 250CC ye kadar olan tüm Supersport sınıfı motosikletlerden daha hızlı ve güçlü. Bir zamanlar benim de almak istediğim ancak maalesef hava soğutmalı olduğu için vazgeçtiğim bi motosiklettir.

Önden baktığımızda şekil şemal olarak bize İtalyan DUCATİ ile Japon SUZUKİ karışımı bi tasarımı andıran bu motosiklet, supersport sınıfında tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı alternatiflerin başında geliyor.

7. Daelim Roadwin 250R

Daelim Roadwin 250R FI

Daelim Roadwin 250R FI

Trafikte hiç rastlamadığım, Türkiyede satılıp satılmadığını bile merak etmiceğim kadar kötü tasarıma sahip bi motosiklet. Beğenen beğenir, zevkler ve renkler tartışılmaz.
Aldığım duyumlarla konuşacak olursak oldukça titreşimli bi motosiklet. Şanzımanının da sorunlu olduğu söyleniyor. Bu kadar dedikodu yeter.

Etiketler: , , , , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir