Shoei RF-1200 Helmet – Solid Kask

Shoei RF-1200 Kask

Mükemmelliğin zirvesi olan Shoei RF-1200 Kaskı, 56 yıllık kask mirasının doruk noktasını temsil ediyor. RF1200, ilk çıktığından bu yana konfor, performans ve korumada endüstri lideri olacak şekilde tasarlanmıştır. Rüzgar tüneli tarafından test edilen kabuk, rüzgar gürültüsünü, tamponlamayı ve ağırlığı azaltarak kompakt ve aerodinamik bir şekil sağlamak üzere optimize edilmiştir. Shoei, RF-1200‘ü yalnızca piyasadaki en rahat kasklardan biri olarak değil, aynı zamanda hem DOT hem de SNELL M2015 güvenlik standartlarını karşılayan en güvenli kasklardan biri olarak tasarladı.

İnce ve Hafif Tasarım

Kaliteli bir kaskın en önemli özelliklerinden biri, orada başınızı koruduğunu bilmenizdir. Shoei, RF-1200’ün ağırlığını daha ince bir tasarım kullanarak ve kaskın yanına da vurgu yapan ayrı bir çizgi oluşturarak azalttı. Sonuç olarak, yeni Shoei RF-1200 mevcut Shoei serisindeki diğer Snell sertifikalı kasklardan daha hafiftir.

Shell İnşaat

Shoei RF-1200’ün, farklı vurgulu kesim ve çizgisiyle ince tasarımı, RF-1200’ü takma veya çıkarma işlemini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kaskın alt kısmını geniştir. AIM + kabuğunun konforunu daha da iyileşmiş, Shoei RF-1200’ün dört kabuk boyutu var. Darbe emici çift astar, farklı yoğunlukları içeren iki katmandan oluşur ve daha sert kabuğa sahip.

Sessizlik

Aerodinamik şekildeki gelişmeler, geliştirilmiş iç kaplamalar ve yeni ve geliştirilmiş bir kalkan sistemi sayesinde sürücü çok sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayacak. RF-1200’ün içi rahatça yumuşak bir oturuş ile sağlam ve dengeli bir tutuş dengesi sağlamıştır. Yanak pedlerinin tasarımı da boynun hareketini geliştirir, böylece binicinin örneğin arkasındaki trafiği kontrol etmesine yardımcı olur.

Kalkan Sistemi

CWR-1 Pinlock kalkanı, rüzgâr basıncının veya kalkanın açılıp kapanmasının neden olduğu sertliğin arttırılması ve kalkanın bükülmesini önlemek için ekranın üstünde ve altında kanallara sahiptir. Shoei RF-1200’ün üst ve yanlarındaki bağımsız noktalar, kalkanın sızdırmazlığını sıkı tutmaya ve fazla havayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. CWR-1 kalkanına ek olarak Shoei, RF-1200 için yeni bir taban plakası geliştirdi. Quick-Release Kendinden Ayarlı taban plakası yaya sahiptir ve ekranı kaskın üzerine geri çekerek rüzgara ve yağmura karşı sıkıca kapatır. Beş aşamalı döner vizörün eklenmesi, kolay ayarlama sağlar.

Havalandırma

Büyük bir alt üç konumlu havalandırma deliği, üç üst hava deliği girişi ve dört benzersiz şekilde konumlandırılmış üst hava çıkış deliği, soğutma havasının EPS astarında oluşturulan tünellerdekolay çıkış sağlamak için Çift Yoğunluklu EPS astar ile birleşir.

Özellikleri:

  • Dört kabuk boyutu
  • Çift yoğunluklu EPS astar
  • Üstün havalandırma
  • 3D Max-Dry System II Astar
  • EQRS (Acil Hızlı Bırakma Sistemi) CWR-1 Kalkan Sistemi
  • Güvenli çene kayışı
  • Pinlock pimleri ve lens eki içerir
  • Nefes koruyucu ve çene perdesi içerir
  • Snell M2015 ve DOT Sertifikalı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol