Tüm yaz motorsuz kalan 3 motorcu

by motosiklet
5 sene ago
86 Views

Tüm yaz motorsuz kalan 3 motorcu ve problemleri

1. Mehmet V.A. aşırı iş yükü altında günlük motor kullanımı 3 kilometre tabiki bu ona yetmiyor hafta sonu yok arkadaşın. İşler yoğun diye yaz tatili bile yapamayacak durumda, onun için gerçekten üzülüyorum. Ya iş değiştirmesi lazım ya da daha az iş yapacağı bir sektöre adım atması lazım.

iş adamı

 

 

2. Aslan M. adlı arkadaş kısaca bana derdini yazdı marka vermeden bir Çin motoruyla başının belada olduğunu söyledi. Parça bekliyormuş 3 hafta derken 2 ay olmuş hangisi olduğunu söylemedi ama tahmin ediyorum. Motor göbek ve piston bekliyor ve çare sadece o parçanın gelmesi veya ikinci el bir çıkma bulmak.

Çıkmaya güvenmiyorum ama son çare bu diyor. 2 hafta kadar daha dayan dedim ama zaten motordan soğumuş durumda, çözümsüz bir durum olduğundan yapılacak pek bir şey yok. Hurda niyetine satıp ikinci el başka bir tane almak çözüm olabilir. Bu arada sordum tabi neden göbek, motorcu deyimiyle gömlek ve pistona ne oldu dedim. Makina kendini bıraktı birden çuvalladı dedi ve servise çektirmiş yapacak bir şey yok diyor. Sevenler kavuşur umarım.

serviste motosiklet

 

3. Motorunu 2 ay önceden ısmarlayıp parasını yatıran motosikletçi Yusuf A.’nın bitmeyen çileşi olarak adlandırıyorum bunu. Kargo gelmedi, siparişler gecikti diyen firmadan çekmediğini kimse çekmemiştir. Parasını peşin olarak alan firma ona hala sıra bekleniyor diye mesaj atıyorsa, biz neredeyse sezon ortasına geldiysek, “bence o motordan umudunu kes dedim”. Ama o hala umutlu kullanacağım diye. Kargo bekleyen Yusuf o motora sen kavuşamadıysan kimse kavuşamamıştır, kimbilir sırada daha ne kadar insan var. Elbet bir gün gelecek beklemeye devam.

bike-crate

 

Not: Fotoğraflar kişileri yansıtmamaktadır. Örnek olarak konulmuştur.

Etiketler: ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Buğrahan

bu açıklayıcı öneriler ve yorumlar için çok teşekkür ederiz. gerçekten aydınlatıcı bilgiler bulunuyor. bize bu konuda yardım ediyor olmanıza epey seviniyorum.