Seyahate yorgun çıkarsanız bunu mutlaka yapın

0
294

Seyahat heyecanı yaşayanları tanıyoruz, gece uyuyamaz hatta erken kalkar, eksik uyur vs. ve motosiklete yorgun binmenin refleksleri körelttiğinide biliyoruz. Şimdi size bir kaç tavsiye vererek bu yorgunluğu üstünüzden nasıl atacağınızı söyleyeceğim.

Gözleriniz yorgun olarak motosiklet seyahati yapmaya başlayacaksanız, kask giymeden önce gözlerinizi ovuşturun. Çünkü yorun gözler devamlı kurur ve kuru gözler giderek daha fazla yorgunluğa neden olur. Gözleri ovuşturmak ıslaklığı artırarak bu yorgunluğu kısmen azaltmaya yarar.

Yorgunluk gözlerin kapanmasına neden olur ve her ovuşturduğunuzda belirli bir süre açık kalmasına yardım etmiş olursunuz. Göz refleksleri vücudun diğer bireylerinden daha hassastır. Siz mola verdikçe göz ovuşturmaya devam ettiğiniz sürece gözlerin ıslanmasına yardım etmiş olursunuz. Evet bu arada sık sık mola vermeyi unutmayın.

Seyahate çıkarken gazlı ve şekerli bir içecek içerek başlayın, çünkü bunların içindeki şeker size anında, çabuk bir enerji sağlar. Ayık kalmanın en güzel yollarından biride budur. yeterli miktarda su alan vücudun daha dinç kalacağınıda tekrar etmekte yarar var.

Yorgun vücutta kalp daha fazla efor sarfeder ve kalbi yavaşlatmak için, gözleri ovuşturmanın kalbi yavaşlatarak yorgunluk hissini azalttığınıda bilmenizde yarar var.

Umarım bilgiler yararlı olmuştur, iyi sürüşler

iyi bayramlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here