Seyahate arkadaş ile çıkma sorunları

0
218

Seyahat rotası belirlediniz e bu yola çıkacağınız bir arkadaşınız ar. Başta mükemmel görünsede gideceğiniz rotada sizden farklı düşünen biri yolda neleri değiştiriyor bir inceleyelim, bilgi edinelim.

  1. Günde kaç km alacağınızı kararlaştırmadıysanız büyük sıkıntı çıkacaktır. Örneğin siz 300 km yeter diye düşündüğünüzde, arkadaşınız en az 750 km yol alacağınızı düşünmüş olabilir.
  2. Yolda mola zamanlarını 10 dakika yeter olarak düşündüğünüzde o bunu 30 dakika olarak düşünmüş olabilir.
  3. Peki hanginiz daha çok fotoğrafa meraklı? Eğer her geçtiğiniz noktada fotoğraf çekmek isteyen biri ile yola çıktıysanız. Bu fotoğraf merakı sürekli bir durma süresini uzattığı için size sıkıntı getirir mi? Bir düşünün!
  4. Yolda oluşabilecek mekanik bir sıkıntıda hanginiz daha sabırlı, hanginiz daha çözüm odaklı. Sizce bu aranızda bir sıkıntı oluşturur mu?
  5. Kafanızda oluşturduğunuz rotadan arkadaşınız sürerken şurayada uğrayalım dediğinde siz rotanızda kalmak istiyorsanız bir sorun olur mu? Olmaz diyorsanız, mükemmel sabır gerekecektir.

  6. Ya gittiğiniz yol sizi bir çıkmaz yola soktuysa ne yaparsınız? Yola zor da olsa usanmadan gider misiniz ya da geri dönelim der misiniz? Ya o oradan gitmek istemiyorsa.
  7. Çadırda kalmak size daha ucuz maliyetli bir seyahat sağlayacaktır. Fakat o çadırda beraber uyumanın zorluklarını daha önceden test ettiniz mi? Horlamak, uyuyamamak, dışarıdan gelen seslerden etkilenmek, korkmak, endişelenmek gibi durumlarda yanınızdaki arkadaşınız nasıl tepki veriyor, biliyor musunuz? Ayrı çadırlar belki sorun çözücü olabilir ama yanınıza ekstra çadır ağırlık almak demektir.
  8. Tüm sorunları gözardı ettiniz, gideceğiniz noktaya ulaşmak için farklı bir rotadan geçmeniz gerekiyor. Ya o rotadan geçmek arkadaşınızın hoşuna gitmediyse ne yapardınız.

Şimdi bunları düşünerek iki, üç kişi yola çıkmanın ne gibi zorluklara yol açacağını biliyorsunuz. Belkide bu sorunları yaşamayacaksınız. Mükemmel uyumlu bir yolculukta olabilir. Daha önceden yola çıktığınız bir yol arkadaşınız ise zaten bu sorunları biliyorsunuz demektir.

iyi sürüşler

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here