Şehirlerarası Motosiklet Taşıma Tavsiyesi

by motosiklet
3 hafta ago
122 Views

Şehirlerarası Motosiklet Taşıma Tavsiyesi

Motosiklet taşıma işi küçük scooter veya orta büyüklükte bir motosiklet için bir otobüs bagajında taşıma ile göndermek kolay yolu fakat konu atv, touring veya chopper gibi büyük motosikletler olunca kargo firması seçmeniz daha mantıklı.

Fiyatlar kargo firmalarında motorunuzun büyüklüğüne göre değişiyor, uzaklık etkeni ise aşırı fiyat farkı yaratmıyor. Şehirlerarası yaklaşık 200 tl ile 400 tl arasında bir ücrete denk geliyor. Gönderirken takoz ve iple sabitlenmesini sağladıklarını biliyorum ama her kargo firması aynı şekilde çalışmıyor, buna dikkat etmenizde yarar var.

Otobüs firmalarında taşıdıkları insan ücretini veya biraz daha fazlasını isteyebiliyorlar ve bagaja atıp gönderiyorlar. Burada dikkat etmek gerektiren olay, sallanmayacak, çarpmayacak ve yıpranmayacak şekilde sığdırılıp bagaja konulmasına dikkat edin, bence aynalarını çıkartın öyle paketleyin ve bagaja koyun, bgaja konulurken sizde yanında olun. 150 tl ile 400 tl arası değişebiliyor.

Evden eve nakliyatçılar, yük taşıyanlar bu işi daha kolay hallediyor, fakat güvenli olup olmadığına siz karar verin. Ayrıca sigorta önemli bir durum, kuralları kendileri koyuyorlar ve fiyat çok değişken olabiliyor. 200 tl ile gönderen ve taşıyanlarda var 700 tl’ye taşıyanlarda var.

Ambarcılar bir başka seçenek, burada da taşımacılar var ve malzeme yollarken kullanabilirsiniz. Gönderim zamanları var ona göre aktarma yapıyorlar. Nakliyat tahmininizden uzun sürebilir. Ama diğerleri arasında en ucuz fiyat buradan çıkıyor. 100 tl ile 150 tl arasında değişen fiyatları var. Hatta pazarlık yaparsanız 70 tl’ye uzak mesafelere taşıyabiliyorlar.

Bu tip taşıma şekillerinden hangisi güvenli derseniz kargo firmaları, sigortalı olduğu için tercih edilmesi gerekiyor diyebilirim.

İyi sürüşler

3
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Semih

Bilgi için teşekkürler, kargo firması ile tasidigim için diğerlerine sormadım bile, ambarlar seçeneği bence en sorunlu olandır. Nakliyat bazen 1 ay sürebiliyor dedi arkadaş bende şimdilik uzak durdum. Sizin kadar bilgiyi net veren başka site yok, kısa ve öz neyse o kadar laf kalabalığı yok, elinize sağlık

Sırrı

PTT kargo ile motosiklet taşıma seçeneği var, en ucuzu bu şekilde oluyor, deneyin memnun kalırsınız.